BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente - naujos darbo vietos

Data

2022 07 12

Įvertinimas
0
VG__3587.JPG

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vaidmuo formuojant valstybės politiką narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos srityse vis didėja. Jau vienuoliką metų Departamentas siekia mažinti psichoaktyviųjų medžiagų prieinamumą bei paklausą ir tuo saugoti visuomenės sveikatą. Ne paslaptis, kad šiandieninė psichoaktyviųjų medžiagų politika išgyvena dinamišką permainų laikotarpį, nes Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis siekia sukurti efektyvią šių  medžiagų stebėsenos ir priežiūros  sistemą bei rasti būdų kovoti su nelegaliu psichoaktyviųjų medžiagų platinimu internete, tęsti ir tobulinti žalos mažinimo priemonių įgyvendinimą.

,,Pastoviai susiduriame su naujais iššūkiais, atsiranda vis nauji gaminiai, kurių tiesiog nebuvo rinkoje prieš kelerius metus. Profesionalios komandos dėka operatyviai reaguojame į besikeičiantį situaciją. Itin reikšmingų procesų patikėjimas - dalyvauti formuojant valstybės politiką narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos srityse bei saugoti visuomenės sveikatą yra svarbus įvertinimas mūsų specialistams, kurie jau ne kartą įrodė savo kompetencijas ir profesionalumą" - sako Departamento laikinoji vadovė Gražina Belian. 

Psichoaktyviųjų medžiagų paklausos ir pasiūlos problemos neįmanoma išspęsti įprastais būdais, vien tik draudimų nepakanka. Pirmiausia, privaloma keisti visuomenės elgesį, požiūrį, šalinti priežastis ir tai reikia daryti kryptingai, sistemingai. Todėl, anot Gražinos Belian, priskiriant Departamentui vis naujas funkcijas, ketinama sukurti nemažai naujų pozicijų, į kurias bus siekiama pritraukti talentingiausius ir iniciatyviausius specialistus. 

,,Plėsimės prevencijos srityje ir ieškosime prisidedančių prie prevencijos strategijos kūrimo specialistų. Taip pat sieksime pritraukti stipriausius teisininkus, kurie galėtų užtikrintai prisijungti prie Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus komandos. Priskyrus Departamentui atlikti papildomas funkcijas išduodant naujų rūšių licencijas, kviesime šios srities specialistus prisijungti prie Licencijų skyriaus komandos, kur bus laukiami norintys dirbti draugiškoje ir palaikančioje aplinkoje bei patys kuriantys tokią atmosferą“ – akcentuoja G. Belian.

Jos teigimu, Departamentas kuria darbo aplinką, kurioje vertinamas profesionalumas, atsakingumas ir komandinis darbas. ,,Darbas mūsų Departamente nėra monotoniškas, yra įdomus ir suteikia neįkainojamos patirties – nuo veiklos, susijusios su alkoholio produktų, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių, narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) licencijavimu ir kontrole iki skundų dėl nelegalios prekybos, reklamos pažeidimų nagrinėjimo bei atstovavimo teismuose. Viena iš naujų Departamento funkcijų yra narkotinių, psichotropinių medžiagų naudojimo moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai apyvartos kontrolė, naujų psichoaktyviųjų medžiagų stebėsena ir rizikos kontrolė. Esame visai šaliai strategiškai svarbi institucija, vienintelė atliekanti minėtas funkcijas, tad čia prisidėsite prie vienintelių tokių projektų įgyvendinimo" - priduria Belian.

Departamento vadovė pripažįsta, kad darbas šioje įstaigoje įtraukia. Nes tai ne vien verslo priežiūrą vykdanti  institucija, bet taip pat teikianti konsultacijas verslui, verslo naujokams, organizuojanti mokymus, bendradarbiaujanti su savivaldybėmis, mokyklomis prevencijos klausimais. Todėl artimiausiu metu Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas planuoja priimti įvairių pareigybių darbuotojų - analitikų, teisininkų, prevencijos specialistų, ekspertų darbui su tarptautinėmis organizacijomis. 

Visa informacija skelbiama https://ntakd.lrv.lt/lt/administracine-informacija/karjeros-galimybes skiltyje.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas atsiveria visiems, o  rugpjūčio 30 d. kviečia į Atvirų durų dieną. Bus galima susipažinti su Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus veikla. 

Jeigu Jūsų domina darbas mūsų Departamente arba turite kitų klausimų susijusių su mūsų veikla, galite kreiptis [email protected]