Praneškite apie korupciją

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), siekdamas užtikrinti savo vykdomos veiklos skaidrumą bei surinkti informaciją apie galimai neteisėtus ar korupcinius veiksmus,  kviečia pranešti, jei turite duomenų ar pagrįstų įtarimų apie Departamento darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar kitas korupcijos apraiškas bei kreiptis:

1) raštu (Departamentas, Šv. Stepono  g. 27A, LT-01315 Vilnius);

2) elektroniniu paštu [email protected];

Kreipiantis raštu prašome nurodyti:

1) vardą, pavardę (norint gauti atsakymą);

2) gyvenamosios vietos adresą, elektroninio pašto adresą (atsakymui pateikti);

3) įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas arba institucijos pavadinimą;

4) veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingus faktus;

Departamentas užtikrina asmenų, pateikusių informaciją, asmens duomenų konfidencialumą

Departamentas, gavęs duomenų apie galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, turimą informaciją pateikia Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ir kitom įstaigom pagal kompetenciją.

Pranešti apie korupciją galite ir Specialiųjų tyrimų tarnybai

1) raštu (Jakšto g. 6, Vilnius)

2) visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje +370 5 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis),

3) elektroniniu paštu [email protected], faksu +370 5 266 3307

4) STT interneto svetainėje www.stt.lt palikdami pranešimą.

5) tiesiogiai kreipiantis į STT pareigūnus STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba Tarnybos teritoriniuose padaliniuose: Kaune, Spaustuvininkų g. 7; Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22; Šiauliuose, Vilniaus g. 140; Klaipėdoje, Pilies g. 12A.

Atsakomybę už nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas nustato Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas: kyšininkavimą (225 str.), prekybą poveikiu (226 str.), papirkimą (227 str.), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 str.), tarnybos pareigų neatlikimą (229 str.).

Pranešimus apie korupcijos apraiškas, pasiūlymus dėl korupcijos prevencijos priemonių tobulinimo ar kitą susijusią informaciją taip pat galite pateikti elektroniniu paštu [email protected] arba paštu Šv. Stepono g. 27A, LT-01315 Vilnius.

Atnaujinimo data: 2024-04-18