Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kampanijos

Socialinė akcija „Ženk Nerūkęs“
Kviesdamas minėti Pasaulinę dieną be tabako (gegužės 31 d.) bei atkreipdamas dėmesį į tai, kad šie metai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje paskelbti ,,Jaunimo metais“, NTAKD 2022 m. gegužės 2 – 30 dienomis organizuoja socialinę akciją „Ženk Nerūkęs“.

Socialinė informacinė kampanija „Vaikystė šešėlyje“

Nuo 2015 m. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, bendradarbiaudamas su asociacija „Mentor Lietuva“, kasmet vasario mėnesį mini savaitę apie vaikystę, kurią temdo tėvų alkoholio vartojimas, siekia atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria alkoholį vartojančių tėvų šeimose augantys vaikai, skatinti jiems padėti, ieškoti bei sulaukti pagalbos. O socialinė informacinė kampanija „Vaikystė šešėlyje“ šių tikslų siekia visus metus vykdomomis veiklomis. Šia kampanija pabrėžiama būtinybė padėti vaikams, kurie auga žalingai alkoholį vartojančioje aplinkoje, akcentuojama su tuo susijusių sunkumų įveikimo svarba.

Socialinė informacinė kampanija „Pirmiausia – išklausyk“

Pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ar jaunimui sveikai ir saugiai augti – juos išklausyti. Apie tai primena Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuro (UNODC) įgyvendinama socialinė informacinė kampanija „Pirmiausia – išklausyk“ (angl.listen first), kurios tikslas – skatinti palaikyti mokslo įrodymais pagrįstą prevenciją tam, kad vaikai augtų laimingi ir atsparūs neigiamiems rizikos veiksniams. 

Socialinė informacinė kampanija „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“

Kampanijos tikslas – siekti paveikti tėvų elgseną, skatinti elgtis atsakingai prieš savo vaikus bei susimąstyti, ar esame tinkamas pavyzdys savo vaikams, formuojant neigiamas nuostatas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo atžvilgiu.

Už informacijos teikimą srityje „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kampanijos“  atsakinga Prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Arbačiauskaitė tel. +370 690 58 299 , el. paštas: [email protected].

Atnaujinimo data: 2024-05-27