BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje vyksta seminaras „Streso valdymas ir su psichikos sveikata susijusių rizikų mažinimas policijos darbe“

Data

2023 09 06

Įvertinimas
0
373061661_1582080068990082_3608368186608899013_n.jpg

Vilniuje, rugsėjo 6-7 d. vyksta seminaras „Streso valdymas ir su psichikos sveikata susijusių rizikų mažinimas policijos darbe“, kuriame specialistai iš trylikos pasaulio šalių dalinasi savo žiniomis ir gerąja patirtimi su Lietuvos atstovais.

Seminaro metu bus gilinamos žinios apie  įvairius streso tipus, su kuriais susiduria teisėsaugos pareigūnai, aptariamos tokios temos kaip streso valdymas, psichikos sveikata, profesijos sukelto  streso  padariniai  (alkoholio  ir  kitų  psichoaktyviųjų  medžiagų  vartojimas),  psichologų vaidmuo kritinių įvykių metu bei ieškoma priemonių, kuriomis būtų galima užkirsti kelią piktnaudžiavimui psichoaktyviosiomis medžiagomis.


Pompidou grupės organizuojamame seminare dalyvauja teisėsaugos pareigūnai, užimantys vadovaujančias pareigas bei atstovai iš Vidaus reikalų ministerijos ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento.

Seminaro metu bus plačiau ir išsamiau aptariama streso samprata, prevencija darbo vietoje, vadovų vaidmuo, mokomasi streso įveikos strategijų bei aptariama psichologinės pagalbos svarba ir galimybės.

Pompidou grupė įkurta 1971 m. ir įgyvendina Europos Tarybos politiką, skirtą kovai su piktnaudžiavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei neteisėta jų apyvarta. Grupės tikslas – keistis informacija narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos srityse, apie vykdomą politiką bei programas, rengti tarpžinybines konferencijas narkomanijos prevencijos ir narkotikų kontrolės klausimais, nustatyti problemų sprendimo gaires. Šiuo metu Pompidou grupė vienija 42 šalis. 

2021 m. Europos Tarybos Ministrų komitetui priėmus naują Europos Tarybos Pompidou grupės statutą, ši grupė siekia tapti Tarptautiniu žmogaus teisių narkotikų politikoje informacijos centru, padėsiančiu stiprinti bendradarbiavimą tarp Pompidou grupės ir Europos Sąjungos bei kitų tarptautinių organizacijų.

Labai svarbus naujojo statuto pakeitimas – Pompidou grupės mandato išplėtimas, įtraukiant priklausomybes nuo alkoholio ir tabako, azartinių lošimų bei kompiuterinių žaidimų, taip pat didelį dėmesį skiriant žmogaus teisių užtikrinimui, dar kartą pabrėžiant tarpdisciplininį požiūrį sprendžiant su priklausomybėmis nuo psichoaktyviųjų medžiagų susijusius iššūkius, apjungiant politiką, praktiką ir mokslą.

Lietuva Pompidou grupės nare tapo 2001 m. Lietuvai Pompidou grupėje atstovauja  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai, kurie dalinasi gerąja darbo patirtimi, naujomis iniciatyvomis ir jų įgyvendinimu.