BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teismas priėmė galutinį sprendimą dėl prekybos alkoholiu iš „paštomatų“

Data

2021 07 14

Įvertinimas
1
shutterstock. .jpg

Birželio 30 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė bendrovės „Žilva“ apeliacinį skundą ir paliko galioti baudą už visą parą vykdytą alkoholio prekybą iš prekybos automatų, neturint tam licencijos.

Byloje nustatyta, kad UAB „Žilva“, neturėdama licencijos tokiai veiklai, pirkėjams alkoholinius gėrimus parduodavo visą parą per bendrovei „Artimiausias“ priklausančius prekybos automatus. Gyventojai alkoholį galėjo įsigyti atsisiuntę mobiliąją programėlę. Todėl pirmosios instancijos teismas patvirtino aplinkybes, kuriomis remiantis buvo konstatuotas Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimas, draudžiantis Lietuvos Respublikoje laikyti, gabenti, parduoti alkoholio produktus, neturint licencijos, draudžiamu laiku ir iš prekybos automatų.

Teismas nustatė, kad bendrovės „Artimiausias“ ir „Žilva“ vykdė jungtinę veiklą. Įmonės pasirašė Tiekimo sutartį, pagal kurią alkoholinius gėrimus klientams pardavė bendrovė „Žilva“, o UAB „Artimiausias“ atliko tarpininko vaidmenį, kuris apėmė alkoholinių gėrimų paėmimą, pristatymą ir išdavimą.

„Alkoholinių gėrimų prekybą iš prekybos automatų draudžia Alkoholio kontrolės įstatymas, o licencijos turėtojas gali verstis licencijoje nurodyta veikla ir laikyti licencijoje nurodytus alkoholio produktus tik toje vietoje, kuri įrašyta į licenciją bei prekiauti tik leidžiamu laiku“, ‒ primena Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Tabako ir kontrolės skyriaus vedėjas Gintaras Karanda.

Departamentas primena, kad nuo 2018-ųjų Lietuvoje alkoholį gali įsigyti asmenys, sulaukę 20 metų. Leidžiamas prekybos laikas – nuo 10 val. iki 20 val. vakaro, sekmadieniais – nuo 10 val. iki 15 valandos.

Plačiau su teismo nutartimi galite susipažinti čia.