BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tarptautinė konferencija apie naujų psichoaktyviųjų medžiagų kontrolę

Data

2022 12 05

Įvertinimas
3
20221206_102756.jpg

Gruodžio 6 d. vyko „Naujos psichoaktyviosios medžiagos: žinoma/nežinoma“ tarptautinė konferencija sukvietusi diskutuoti specialistus bei teisėsaugos pareigūnus apie naujausias tendencijas naujų psichoaktyviųjų medžiagų srityje. Bendradarbiavimo galimybėmis ir kryptimis dalinosi ekspertai iš Belgijos, Olandijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos bei Lietuvos. 

                                                     

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ši renginį organizavo kartu su Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centru, kadangi pastaraisiais metais yra stebima, kad naujos psichoaktyviosios medžiagos (toliau - NPS) platinamos nelegalioje rinkoje įvairiomis itin patraukliomis vartojimo formomis, taip pat dažnai maskuojamos, ženklinamos kaip kiti produktai, siekiant jas platinti kaip legalius produktus. 

Kasmet naujų psichoaktyviųjų medžiagų rinka auga ir toliau plečiasi. Kiekvienais metais Europos rinką papildo apie 50 visiškai naujų medžiagų, todėl labai svarbu apie jas kalbėti ir žinoti, su kokiais iššūkiais susiduria valstybės.

NPS atsiradimo Europos rinkoje stebėsena vykdoma jau 25 m. (1997-2022 m.). Ekspertai stengiasi kuo skubiau identifikuoti naujas rinkoje atsirandančias psichoaktyviąsias medžiagas, įvertinti jų plitimą, vartojimą ir nustatyti joms pasiūlos mažinimo priemones. 

Niekam ne paslaptis, kad kurį laiką nauja medžiaga gali būti nekontroliuojama, todėl Departamento tikslas turint puikius teisinius įrankius kuo skubiau imtis priemonių, kad jos nepatektų į rinką, nes nelegali medžiaga tampa ir mažiau patraukli. 

                           

Naujos psichoaktyviosios medžiagos – tai yra narkotinės ir psichotropinėms medžiagos, kurios yra nekontroliuojamos Jungtinių Tautų narkotinių ir psichotropinių medžiagų konvencijomis. Tai įvairūs sintetiniai kanabinoidai, sintetiniai katinonai, naujieji benzodiazepinai, sintetiniai opioidai ir kt. Daugelis šių medžiagų yra skirtos imituoti „tradicinių“ kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį ir yra platinamos kaip „legalūs“ gerai žinomų narkotikų pakaitalai.