BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Šiais metais edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“ pradeda veiklą muzikos festivaliuose

Data

2021 08 03

Įvertinimas
0
Be safe lab.jpg

   Geranoriška, nediskriminuojanti ir lygiateisė pagalba – tai principai, kuriais vadovaujasi edukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“ komanda, jau penktus metus vykdanti prevencijos ir žalos mažinimo priemones muzikos festivaliuose ir turinti aiškų tikslą – mažinti žalą, susijusią su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, masiniuose renginiuose, realiai padėti žmonėms vietoje ir laiku. Edukacinę iniciatyvą „Saugi erdvė“ įgyvendina profesionali skirtinguose sektoriuose dirbančių  komanda, kurią sudaro Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, koalicijos „Galiu gyventi“, asociacijos „Demetra“, UAB „Alkotesteris“, Krizių įveikimo centro atstovai ir savanoriai, kurie konsultuoja ir  informuoja muzikos festivalių lankytojus apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo rizikas, teikia psichologinę pagalbą. Festivalių lankytojams sudaryta galimybė atlikti greituosius ŽIV testus, gauti nemokamų prezervatyvų, pasitikrinti blaivumą profesionaliais alkotesteriais. Visos edukacijos „Saugi erdvė“ teikiamos paslaugos yra nemokamos.

   Edukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“ komanda yra pasirengusi ir jau nekantriai laukia vykimo į šių metų vasaros festivalį „Yaga Gathering 2021“, vyksiantį š. m. rugpjūčio 59 d. Varėnos rajone. Nuo pat iniciatyvos pradžios „Saugi erdvė“ komanda glaudžiai bendradarbiauja su savivaldybių, kurių teritorijoje vyks muzikos festivalis, administracijomis, teisėsaugos, greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės apsaugos specialistais bei muzikos festivalių organizatoriais.         Š. m. rugpjūčio 2 d. įvyko nuotolinis susitikimas su Varėnos rajono savivaldybės administracijos, policijos, civilinės saugos, priešgaisrinės greitosios medicinos pagalbos tarnybų, visuomenės sveikatos biuro atstovais. Susitikimo metu aptarti bendradarbiavimo veiksmai siekiant, kad tiek muzikos festivalio lankytojai, tiek aplinkiniai savivaldybės gyventojai būtų saugūs.

   Kaip ir kiekvienais metais, „Saugios erdvės“ komandai organizuojami mokymai, siekiant gilinti jau turimas specialistų ir savanorių kompetencijas, dalintis gerąja kitų šalių patirtimi vykdant prevencijos ir žalos mažinimo priemones muzikos festivaliuose.

   Šiais metais liepos 2829 d. vykusių mokymų metu pristatytos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo tendencijos, jų vartojimo poveikis, psichologinės pagalbos teikimo ypatumai, organizuoti pirmosios pagalbos mokymai, taip pat pristatyta ir  edukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“ veikla, jos svarba, darbo principai.

   Daugiau apie iniciatyvą (angl. Be Safe Lab) „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/besafelab/