BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seminare „Streso valdymas ir su psichikos sveikata susijusių rizikų mažinimas policijos darbe“ – didelis dėmesys policininkų patiriamam stresui

Data

2023 09 08

Įvertinimas
0
IMG-4644.jpg

Š. m. rugsėjo 6-7 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (toliau – Departamentas) atstovai, teisėsaugos pareigūnai, užimantys vadovaujančias pareigas bei atstovai iš Vidaus reikalų ministerijos, dalyvavo Pompidou grupės organizuojamame dviejų dienų seminare „Streso valdymas ir su psichikos sveikata susijusių rizikų mažinimas policijos darbe“ (angl. „Controlling stress and reducing mental health risks in police work“). 

Seminaro metu svečiai iš užsienio bei Lietuvos atstovai klausėsi įdomių pranešimų apie stresą, kritinius įvykius, prevenciją darbo vietose, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, siekiant susidoroti su patiriamu stresu, aptarta būtinybė stiprinti žinias  psichikos sveikatos srityje.

Seminaro dalyviai turėjo galimybę ne tik pasisemti naujų žinių, bet ir tarpusavyje padiskutuoti, pasidalinti savo patirtimis ir gerosiomis praktikomis. 

Pompidou grupė įkurta 1971 m. ir įgyvendina Europos Tarybos politiką, skirtą kovai su piktnaudžiavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei neteisėta jų apyvarta. Grupės tikslas – keistis informacija narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos srityse, apie vykdomą politiką bei programas, rengti tarpžinybines konferencijas narkomanijos prevencijos ir narkotikų kontrolės klausimais, nustatyti problemų sprendimo gaires. Šiuo metu Pompidou grupė vienija 42 šalis. 

2021 m. Europos Tarybos Ministrų komitetui priėmus naują Europos Tarybos Pompidou grupės statutą, ši grupė siekia tapti Tarptautiniu žmogaus teisių narkotikų politikoje informacijos centru, padėsiančiu stiprinti bendradarbiavimą tarp Pompidou grupės ir Europos Sąjungos bei kitų tarptautinių organizacijų.

Labai svarbus naujojo statuto pakeitimas – Pompidou grupės mandato išplėtimas, įtraukiant priklausomybes nuo alkoholio ir tabako, azartinių lošimų bei kompiuterinių žaidimų, taip pat didelį dėmesį skiriant žmogaus teisių užtikrinimui, dar kartą pabrėžiant tarpdisciplininį požiūrį sprendžiant su priklausomybėmis nuo psichoaktyviųjų medžiagų susijusius iššūkius, apjungiant politiką, praktiką ir mokslą.

Lietuva Pompidou grupės nare tapo 2001 m. Lietuvai Pompidou grupėje atstovauja  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai, kurie dalinasi gerąja darbo patirtimi, naujomis iniciatyvomis ir jų įgyvendinimu.