BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos posėdyje aptarta narkotikų kontrolės komisijų veikla

Data

2021 02 12

Įvertinimas
0
ką gali savivaldybės.jpg

Vasario 10 d. Departamento direktorius dr. Renaldas Čiužas dalyvavo Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos posėdyje, kuriame svarstytos galimybės tobulinti narkotikų kontrolės komisijų (toliau – NKK) veiklą savivaldybėse bei pristatytos Departamento parengtos rekomendacijos savivaldybėms dėl NKK veiklos stiprinimo.

Rekomendacijos skirtos aptarti NKK veiklos organizavimą ir vykdymą, remiantis ne tik su savivaldybių vykdoma politika susijusiais teisės aktais ar NKK nuostatais, bet ir realia jų vykdoma veikla. NKK veiklos stiprinimui, svarbus kryptingas ir nuoseklus bendradarbiavimas su valstybės bei savivaldybės institucijomis, įstaigomis sprendžiant aktualius klausimus, susijusius su psichoaktyviųjų medžiagų kontrole ir vartojimo prevencija, bei nevyriausybinėmis organizacijos, stiprinant bendruomenės iniciatyvas, įgyvendinant priemones įvairioms tikslinėms grupėms.  Rekomendacijose daug dėmesio skiriama veiksmingoms ir neveiksmingoms psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonėms, siekiant atkreipti NKK dėmesį, kad svarbu remtis mokslo įrodymais planuojant ir įgyvendinant prevencijos priemones bei nesukeliant žalos tikslinei grupei.

Departamentas nuoširdžiai tikisi, kad  šios rekomendacijos padės NKK planuojant, organizuojant  ir vertinant vykdomas priemones bei prisidės prie kokybiškos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos įgyvendinimo savivaldybėse.

Susipažinti su Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos posėdžio apie NKK veiklos stiprinimą pranešimu galite: https://sc.bns.lt/view/item/371003

 

Susipažinti su NKK veiklos stiprinimo rekomendacijomis galite Departamento svetainėje adresu: https://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/NKK_rekomendacijos.pdf