BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Savivaldybių narkotikų kontrolės komisijoms – aktualiausia informacija ir priklausomybių prevencijos geroji patirtis savivaldybėse

Data

2021 11 18

Įvertinimas
0
1a.jpg

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, stiprindamas bendradarbiavimą su savivaldybėmis ir siekdamas, kad kiekviena savivaldybė prisidėtų prie subalansuotos psichoaktyviųjų medžiagų paklausos ir pasiūlos mažinimo politikos kūrimo ir jos priemonių įgyvendinimo, 2021 m. lapkričio 17 d. organizavo mokymus savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų nariams.

Departamento specialistai mokymų dalyvius supažindino su inovatyviais narkotikų vartojimo paplitimo stebėsenos metodais, naujausių Departamento vykdytų tyrimų rezultatais, susijusiais su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu ir prevencija skirtingose tikslinėse grupėse (tėvų, studentų, darboviečių), išsamiai aptarė dažniausius klausimus, susijusius su elektroninėmis cigaretėmis. Organizuojant mokymus bendradarbiauta su Lošimų priežiūros tarnyba, Klaipėdos miesto savivaldybe, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, kurių atstovai daug dėmesio skyrė probleminio lošimo temai, pasidalino Islandiškojo prevencijos modelio įgyvendinimo Vilniaus mieste patirtimi bei Klaipėdos miesto savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos gerąja praktika. Savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų nariams taip pat suteikta aktualiausia informacija apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas.

Departamentas yra parengęs leidinį „Rekomendacijos savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų veiklos stiprinimui“, kuris gali būti naudingas narkotikų kontrolės komisijoms planuojant, organizuojant ir vertinant vykdomas priemones bei prisidėti prie kokybiškos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos įgyvendinimo savivaldybėse. Susipažinti su leidiniu galite: https://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/NKK_rekomendacijos.pdf.