BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rūpinamės muzikos festivalių lankytojų saugumu

Data

2022 08 09

Įvertinimas
1
Granatos Live6.png

Praėjusį šeštadienį, rugpjūčio 6 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovės, kartu su „Be Safe Lab“ komandos nariais dalyvavo „Granatos Live“ muzikos festivalyje, kuriame siekė visokeriopai pasirūpinti festivalio dalyvių saugumu – jie buvo informuojami apie psichoaktyviąsias medžiagas bei su jų vartojimu ir maišymu susijusias rizikas, pagalbos erdvėje visą parą buvo teikiama medicinos ir emocinė pagalba. Festivalio lankytojai turėjo galimybę nemokamai atlikti narkotinių medžiagų nustatymo testą, greitąjį ŽIV testą, gauti informacijos apie lytiškai plintančias ligas, pasitikrinti blaivumą alkotesteriu. 

Departamentas aktyviai dalyvauja „Saugi erdvė“ („Be Safe Lab“) veikloje. „Saugios erdvės“ tikslas – teikti objektyvią ir patikimą informaciją, kaip linksmintis saugiai: apsaugoti muzikos festivalių lankytojus, eksperimentuojančius psichoaktyviosiomis medžiagomis, ir padėti jiems suprasti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo rizikas, kas gali sulaikyti nuo neatsakingo šių medžiagų vartojimo. Šią edukacinę iniciatyvą jau ne vienerius metus Lietuvoje įgyvendina skirtinguose sektoriuose dirbančių organizacijų (Departamentas, koalicija „Galiu gyventi“, asociacija „Demetra“, bendrovė „Alkotesteris“) profesionalų ir savanorių komanda. 

Iš viso „Be Safe Lab“ informacinėje erdvėje š.m. vasarą jau apsilankė:
•    „Yaga Gathering 2022“ – 400 festivalio dalyvių;
•    „Ant Bangos 2022“ – 500 festivalio dalyvių;
•    Granatos live“ – 900 festivalio dalyvių;

Kita „Saugi erdvė“, kurioje planuoja dalyvauti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai, numatoma „Loftas Fest“ festivalyje š. m. rugsėjo 8–11 d.