BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rūkymas lauko kavinėse – tik nustatytose rūkymo zonose

Data

2021 03 12

Įvertinimas
0
restaurant-2651423.jpg

Atėjus pavasariui, švelnėjant karantino ribojimams ir šiltėjant orui neužilgo į lauko kavines sugrįš lankytojai, todėl Departamentas primena, jog nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauji ribojimai, susiję su rūkymu, t. y. tabako, cigarečių, cigarilių, cigarų, vandens pypkių (kaljanų), žolinių rūkomųjų gaminių, elektroninių cigarečių bei tabako gaminių, naudojant kaitinamojo tabako sistemas, vartojimu vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis (prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose). Departamentas sulaukia nemažai paklausimų, susijusių su nauju reglamentavimu, todėl, atsižvelgdamas į tai, pateikia rekomendacijas, kaip užtikrinti šių gaminių vartojimą lauko kavinėse.

Atkreipiame dėmesį, kad, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, rūkyti lauko kavinėse nėra draudžiama. Įstatymų leidėjas nuo 2021 m. sausio 1 d. tik numatė pareigą įmonėms, organizuojančioms viešojo maitinimo paslaugas, nustatyti rūkymo vietas ir jas pažymėti taip, kad klientams būtų aišku, kurie stalai ar vietos yra priskirtos rūkymo / nerūkymo zonai. Rūkymo vietų pažymėjimo būdus ir staliukų skaičių ūkio subjektai gali pasirinkti savo nuožiūra. Departamentas rekomenduoja rūkymo zoną nuo nerūkymo zonos atskirti tokiu būdu, kad nerūkymo zonoje esantys klientai nebūtų priversti kvėpuoti tabako dūmais ir (ar) garais, sklindančiais iš rūkymo zonos.

Daugiau informacijos galite rasti adresu: https://ntakd.lrv.lt/lt/duk-1, skiltyje „Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolė“.

Su 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojusia nauja Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo redakcija galite susipažinti paspaudę šią nuorodą: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.24500/asr.

Jei turite klausimų, kviečiame drąsiai kreiptis dėl konsultacijų į Tabako ir alkoholio kontrolės skyrių tel. 8 706 68094 arba el. paštu [email protected]