BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rugsėjo 1-ąją nustatytas vos vienas prekybos alkoholiu pažeidimas

Data

2021 09 06

Įvertinimas
0
alkocholis rugsejo pirmaja.jpg

Šiemet, Rugsėjo 1-ąją Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) su policijos pareigūnais nustatė tik vieną draudimo šią dieną prekiauti alkoholiniais gėrimais pažeidimą.

Trečiadienį (Rugsėjo 1 d.) buvo atlikta 14 patikrinimų, kurių metu buvo nustatyta, kad keturios alkoholio prekybą vykdančios įmonės nedirbo, devyniose pažeidimų nenustatyta ir tik vienoje įmonėje buvo nustatyti pažeidimai dėl alkoholio pardavimo išsinešti rugsejo 1 d., taros dydžio ir ženklinimo.

Patikrinimus atliko Departamentas kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnais. Departamento atstovai džiaugiasi, kad pažeidimų kasmet užfiksuojama vis mažiau.

Departamento duomenimis, 2017 metais buvo nustatyti 5 pažeidimų atvejai, 2020 m. – 1. Taip pat pastebimai mažėja apsinuodijimų alkoholiu pirmąją mokslo metų dieną – 2005 metais buvo nustatyti 32 tokie atvejai, iš jų 25 nepilnamečiai, 2018 metais – 6 atvejai, iš jų 3 nepilnamečiai, 2020 m. – 5, iš jų 1 nepilnametis. Tokie teigiami pokyčiai sietini ne tik su verslo socialiai atsakingesniu požiūriu ir elgesiu, bet ir su didėjančiu gyventojų sąmoningumu alkoholio vartojimo klausimais, didesniu valstybės dėmesiu prevencijai, socialinei reabilitacijai.

Daugėja žmonių, kurie pasirenka sveiką gyvenimo būdą ir išvis nevartoja alkoholio. Pavyzdžiui, 2014 m. išvis alkoholį nevartojančių gyventojų buvo 14 proc., o 2020-aisiais – 29 proc. Pasak NTAKD direktoriaus dr. R. Čiužo, departamentas vis daugiau dėmesio skiria socialinei partnerystei su verslu, ypač vykdydami konsultacinę pagalbą verslo naujokams.

„Tai padeda ne tik mažinti administracinę naštą verslams, nes vis daugiau paslaugų perkeliama į elektroninę erdvę, bet ir išvengti klaidų, o jas pastebėjus – ištaisyti. Labai svarbus bendradarbiavimo modelis su verslu, kai galima problemas spręsti diskutuojant, o ne baudžiant. Šiuo keliu ir toliau bus einama“, – sako NTAKD vadovas.

Departamentas teikia konsultacijas telefonu ir elektroniniu paštu. Konsultacijos tabako ir alkoholio kontrolės klausimais teikiamos telefonu 8 706 68094.