BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rekomendacijos savivaldybių Narkotikų kontrolės komisijų veiklos stiprinimui

Data

2021 01 07

Įvertinimas
0
rsz_lietuva_administracine2003_big.png

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas)  2020 m. pabaigoje parengė leidinį „Rekomendacijos savivaldybių dėl narkotikų kontrolės komisijų veiklos stiprinimo“ (toliau – Rekomendacijos). Šios Rekomendacijos skirtos aptarti narkotikų kontrolės komisijų veiklos organizavimą ir vykdymą, remiantis ne tik su savivaldybių vykdoma politika susijusiais teisės aktais ar narkotikų kontrolės komisijų nuostatais, bet ir realia jų vykdoma veikla. Rekomendacijose daug dėmesio skiriama, kokios yra veiksmingos ir neveiksmingos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonės. Siekiama atkreipti savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų dėmesį, kad svarbu remtis mokslo įrodymais planuojant ir įgyvendinant prevencijos priemones. Labai svarbu, kad valstybės žmogiškieji ir finansiniai ištekliai būtų investuojami tik į veiksmingas prevencijos priemones. Tad Departamentas nuoširdžiai tikisi, kad  šios rekomendacijos padės narkotikų kontrolės komisijoms planuojant, organizuojant  ir vertinant vykdomas priemones bei prisidės prie kokybiškos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos įgyvendinimo savivaldybėse.  

Departamentui svarbus glaudus bendradarbiavimas su savivaldybėmis. Siekiama, kad kiekviena savivaldybė prisidėtų prie subalansuotos visų psichoaktyviųjų medžiagų paklausos ir pasiūlos mažinimo politikos kūrimo ir jos priemonių įgyvendinimo tiek nacionaliniu, tiek vietos lygmeniu. Stiprindamas bendradarbiavimą Departamentas vertina savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų narių poreikį kvalifikacijai tobulinti, organizuoja mokymus, teikia metodines konsultacijas ir pagal poreikį dalyvauja  narkotikų kontrolės komisijų posėdžiuose. Savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų narių kompetencijų tobulinimas numatytas ir 2021 m.  

Susipažinti su Rekomendacijomis galite Departamento svetainėje adresu: https://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/NKK_rekomendacijos.pdf