BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


PSO: kasmet nuo hepatitų miršta 1,1 mln. gyventojų

Data

2021 07 27

Įvertinimas
1
Hepatitus.jpg

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, virusiniais hepatitais B ir C pasaulyje kasmet užsikrečia 3 mln. gyventojų ir 1,1 mln. sergančiųjų miršta. Todėl PSO nustatė ambicingą tikslą – iki 2030 m. eliminuoti (panaikinti) virusinius hepatitus kaip visuomenės sveikatos problemą.

PSO šiuos tikslus įgyvendinti siekia, skatindama politikos formuotojus imtis neatidėliotinų veiksmų, nevyriausybinėms organizacijoms skirti didesnį dėmesį padėties gerinimui, o gyventojai raginami nedelsti testuotis, pradėti gydymą, esant galimybėms skiepytis ir nediskriminuoti šiomis infekcijomis užsikrėtusių asmenų.

Liepos 28 dieną pasaulis mini tarptautinę hepatitų dieną. Tarptautinei hepatitų dienai paminėti PSO rengia pasaulinę pokalbių laidą „Hepatitas negali laukti“. Daugiau informacijos apie šiais metais PSO vykdomą virusinių hepatitų žinomumo didinimo kampaniją galima rasti čia.

Virusiniai hepatitai – tai skirtingų virusų sukeliami kepenų uždegimai, kurie gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį. Vienas iš rizikos veiksnių užsikrėsti virusiniais hepatitais B ir C – švirkščiamųjų narkotikų vartojimas. Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (EMCDDA) skelbia, kad kas antras švirkščiamųjų narkotikų vartotojas Europoje galėjo turėti kontaktą su hepatito C virusu. Tebesitęsiant virusinio hepatito C plitimui tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų Europoje, EMCDDA ragina užtikrinti didesnes testavimo apimtis bei gydymosi galimybes.

Tarptautinės hepatitų dienos proga EMCDDA išleido trumpą leidinį „Testavimo ir priežiūros prieinamumo didinimas švirkščiamųjų narkotikų vartotojams“, kuriame aptariamos virusinio hepatito C savalaikės diagnostikos kliūtys ir galimybės remti testavimą bei priežiūrą dėl virusinio hepatito C organizacijose, reabilitacijos centruose. Su EMCDDA leidiniu galite susipažinti čia