BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pristatomas naujas leidinys apie sintetinius kanabinoidus Europoje

Data

2021 09 09

Įvertinimas
0
HU-210.gif

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas vykdo Europos narkotikų ir narkomanijos informacinio tinklo „Reitox“ nacionalinio centro funkcijas Lietuvoje ir nuolat aktyviai keičiasi iš Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) gaunama informacija apie naujas rinkoje pasirodžiusias psichoaktyviąsias medžiagas. ENNSC išleido naują leidinį „Sintetiniai kanabinoidai Europoje –  apžvalga“ (angl. Synthetic cannabinoids in Europe – a review), skirtą apžvelgti esamą situaciją sintetinių kanabinoidų rinkoje, informuoti apie sintetinius kanabinoidus ir jų keliamą riziką Europoje.

Tikimasi, kad šis leidinys padės suinteresuotoms šalims reaguoti į tokių medžiagų keliamas grėsmes.

Europoje sparčiai atsiranda naujų psichoaktyviųjų medžiagų, imituojančių seniai žinomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį.

Leidinio autoriai atkreipia dėmesį, kad dėl COVID-19 pandemijos pasikeitė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo įpročiai, būdai, o rinkose ypač padaugėjo naujų psichoaktyviųjų medžiagų. Didžiausią naujų psichoaktyviųjų medžiagų rinkos dalį Europoje sudaro būtent sintetiniai kanabinoidai, kurie labai dažnai yra platinami kaip kanapių pakaitalai arba kaip kanapės, vartotojui net nežinant, kad kanapės galėjo būti apipurkštos sintetiniais kanabinoidais.

Sintetiniai kanabinoidai – tai grupė sintetinių psichoaktyviųjų medžiagų, kurios veikia per kanabinoidinius receptorius ir gali imituoti kanapėse esančios psichoaktyviosios medžiagos tetrahidrokanabinolio (THC) sukeliamą psichoaktyvų poveikį.

Leidinyje pateikta išsami informacija apie sintetinius kanabinoidus, jų atsiradimo istorija, keliamos rizikos, situacija rinkoje, kylantys iššūkiai ir galimos atsako priemonės.

Elektroninę leidinio versiją galite rasti čia.