BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prahoje vyksta ES Narkotikų kontrolės koordinatorių susitikimas

Data

2022 09 07

Įvertinimas
0
cz.png

Rugsėjo 7 d. Prahoje vyksta ES Narkotikų kontrolės koordinatorių susitikimas, kuriame vienas iš renginių skirtas Čekijos pirmininkavimui Europos Tarybai. Šiame ES šalių narkotikų kontrolės agentūrų vadovų susitikime dayvauja Departamento direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Gražina Belian.

Čekijos pirmininkavimo prioritetai narkotikų srityje -  mokslu pagrįsta į žmogaus teisių apsaugą nukreipta narkotikų politika. Kartu atkreipiamas dėmesys į ,,karo su narkotikais” pasekmes ir neproporcingas bausmes narkotikų vartotojams. Pasaulio šalys pasirinkusios skirtingus būdus, kaip spręsti problemas susijusias su narkotikų vartojimu: vienos šalys taiko griežtas bausmes, kitos – alternatyvas bausmėms.

Moderni narkotikų politika orientuota į narkotikų vartojimo ar turėjimo dekriminalizavimą, taip pat ja siekiama sumažinti stigmą žmonių, vartojančių narkotikus, atžvilgiu. Šiuo metu 11 ES šalių yra dekriminalizavusios narkotikų turėjimą be tikslo platinti bei vartojimą. Vaclav Havel, pirmasis Čekijos prezidentas, 1990 metais sakė, kad ,,brandžioje visuomenėje nei vienas žmogus  negali būti areštuotas už psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą“.

ES Narkotikų kontrolės koordinatorių susitikimo metu pabrėžta, kad narkotikų vartotojų stigmatizacija dažnai yra susijusi su kriminalizavimo lygiu, visuomenės informavimo priemonių kuriamu įvaizdžiu, kitais politiniais arba visuomeniniais naratyvais. Nuolat buvo akcentuojamas nevyriausybinio sektoriaus įtraukimas. Neturi būti pamirštos ir žalos mažinimo priemonės. Ypatingas dėmesys buvo skirtas kanapėms, dažniausiai vartojamam narkotikui ES.