BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pompidou grupė sieks tapti Tarptautiniu žmogaus teisių narkotikų politikoje informacijos centru

Data

2021 07 01

Įvertinimas
0
Anniversary_424px.jpg

2021 m. birželio 16 d. Europos Tarybos Ministrų komitetui priėmus naują Europos Tarybos Pompidou grupės* statutą, ši grupė sieks tapti Tarptautiniu žmogaus teisių narkotikų politikoje informacijos centru, padėsiančiu stiprinti bendradarbiavimą tarp Pompidou grupės ir Europos Sąjungos bei kitų tarptautinių organizacijų.

Vienas iš pagrindinių Pompidou grupės, veikiančios atviros platformos pagrindu, tikslų – pritraukti naujus partnerius ir narius Europos Taryboje ir už jos ribų, įskaitant pilietines visuomenines organizacijas, padėsiančias formuoti narkotikų politikos ateitį.

Labai svarbus naujojo statuto pakeitimas – Pompidou grupės mandato išplėtimas, įtraukiant priklausomybes nuo alkoholio ir tabako, azartinių lošimų bei kompiuterinių žaidimų, taip pat didelį dėmesį skiriant žmogaus teisių užtikrinimui, dar kartą pabrėžiant tarpdisciplininį požiūrį sprendžiant su priklausomybėmis nuo psichoaktyviųjų medžiagų susijusius iššūkius, apjungiant politiką, praktiką ir mokslą.

Siekdama geriau atspindėti savo tapatumą ir išplėstus įgaliojimus, Pompidou grupė keičia oficialų pavadinimą. Anksčiau buvusi „Bendradarbiavimo grupė kovai su narkotikų vartojimu ir nelegalių narkotikų prekyba“ (angl. Cooperation Group to Combat Drug Abuse and Illicit Drug Trafficking) tampa „Europos Tarybos tarptautinio bendradarbiavimo narkotikų ir  priklausomybių klausimais grupe“ (angl. Council of Europe International Cooperation Group on Drugs and Addiction).

Lietuva Pompidou grupės nare tapo 2001 m. Lietuvai Pompidou grupėje atstovauja  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai, kurie dalinasi gerąja darbo patirtimi, naujomis iniciatyvomis ir jų įgyvendinimu. Nuo 2020 m. Departamentas bendradarbiaudamas su  Pompidou grupės sekretoriatu organizavo renginius: „Keliaujant per naktinį gyvenimą: novatoriški žalos ir narkotikų vartojimo rizikos mažinimo sprendimai“ (angl. Trippin’ through nightlife: innovative approaches preventing harms and risks of drug use in recreational settings) ir „Prevencija kiekvieno kišenėje: atrask galimybes interneto erdvėje“ (angl. Prevention in everyone‘s pocket: discover possibilities online).

* Pompidou grupė įkurta 1971 m. ir įgyvendina Europos Tarybos politiką, skirtą kovai su piktnaudžiavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei neteisėta jų apyvarta. Grupės tikslas – keistis informacija narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos srityse, apie vykdomą politiką bei programas, rengti tarpžinybines konferencijas narkomanijos prevencijos ir narkotikų kontrolės klausimais, nustatyti problemų sprendimo gaires. Šiuo metu Pompidou grupė vienija 41 šalį.