BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pagalba nuo priklausomybių kenčiantiems nuteistiesiems bus tikslingesnė

Data

2021 04 02

Įvertinimas
2
sutartis.jpg

Balandžio 1 d., Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (Kalėjimų departamentas) vadovas Virginijus Kulikauskas ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) vadovas Renaldas Čiužas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl Europos Komisijos projekto „Atsako priemonių, mažinančių narkotikų vartojimą laisvės atėmimo vietose esantiems asmenims ir buvusiems nuteistiesiems formavimas, pasitelkiant duomenų analizę ir intervencijos programas“ (angl. Address and Reduce Drug Use of Inmates and Ex-inmates through Data Analysis and Intervention Programs) (PRS20)įgyvendinimo.

PRS20 yra dvejų metų projektas, įgyvendinamas pagal JUSTICE programą. Juo siekiama įvertinti laisvės atėmimo vietų įstaigose esančių asmenų ir laisvės atėmimo bausmę atlikusių asmenų poreikius bei narkotikų vartojimo patirtis; teikiamas paslaugas narkotikų vartojimo paplitimui ir / ar padariniams mažinti; bei, atsižvelgus į gautus rezultatus, pateikti laisvės atėmimo vietų įstaigose narkotikų vartojimą mažinančias ir naujas grėsmes atliepiančias intervencines priemones.

NTAKD vykdo projektą kartu su 8 organizacijomis iš Kipro, Belgijos, Graikijos ir Liuksemburgo. Tačiau sėkmingas NTAKD dalyvavimas konsorciume nebūtų įmanomas be Kalėjimų departamento įsitraukimo ir bendradarbiavimo. Kalėjimų departamentui svarbu, kad bausmių vykdymo sistema turėtų galimybę geriau suprasti laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų poreikius bei planuoti jų poreikius atitinkančių priemonių įgyvendinimą juos išleidus iš laisvės atėmimo vietų įstaigų.

Bendradarbiavimo sutartimi Kalėjimų departamentas teiks pagalbą NTAKD organizuojant 400 nuteistųjų apklausą, dalyvaus vertinant laisvės atėmimo vietose teikiamas paslaugas priklausomiems asmenims, paslaugų įvairovę, aprėptį, personalo, dirbančio su priklausomais asmenimis, skaičių ir kitą informaciją. Atsižvelgus į gautus rezultatus projekto metu bus pasiūlytos intervencinės priemonės, kurias padės įvertinti ekspertai, įskaitant bausmių vykdymo sistemos atstovą.

„Problemos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimu, įkalinimo įstaigose aktualios visame pasaulyje, todėl labai svarbu, kad galėsime dalyvauti šiame projekte ir semtis patirties iš kitų šalių. Taip pat tikimės, kad atlikus nuteistųjų apklausą ir įvertinus esamą situaciją mūsų pataisos įstaigose bus pasiūlytos tikslinės priemonės, kaip padėti laisvės atėmimo vietose esantiems ir buvusiems nuo priklausomybių kenčiantiems nuteistiesiems,“ – bendradarbiavimo svarbą pabrėžė Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.