BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


NTAKD: nikotino pagalvėlės Lietuvoje – draudžiamos

Data

2021 04 12

Įvertinimas
1
nicotine.jpg

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) informuoja, kad nikotino pagalvėlės negali būti platinamos mūsų šalyje, imituojant tabako gaminius ir jų pakuotes. Įmonių, kurios platina šiuos produktus ar planuoja tai daryti, prašoma juos išimti iš prekybos, o žmonių – nevartoti. 

 

To prašoma remiantis Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi, kurioje nurodoma, kad tokie gaminiai negali būti platinami mūsų šalyje, nes iki šiol tai buvo daroma klaidinant vartotojus – jie buvo pristatomi kaip per burną vartojami tabako gaminiai „snusai“. Toks šių gaminių pristatymas vykdant pardavimus, kai imituojamas tabako gaminių ir jų pakelių dizainas, yra įstatymų pažeidimas.

Teismas pripažino, kad NTAKD sprendimas vienos įmonės atžvilgiu, kai buvo nurodyta sustabdyti šių gaminių platinimą, buvo teisingas ir paliko jį galioti, o verslo subjekto skundą atmetė neskundžiama nutartimi.  

 

NTAKD direktoriaus prof. dr. Renaldo Čiužo teigimu, jog ši teismo praktika svarbi tuo, kad pripažinta, jog nikotino pagalvėlės negali būti platinamos klaidinant žmones, imituojant tabako gaminius.   

 

„Šiuose gaminiuose nėra tabako, bet yra nikotino, todėl jis yra ūmiai toksiškas. Be to, tai nėra analogija nei elektroninei cigaretei, nei tabako gaminio pakaitalas. Lietuvoje jais buvo prekiaujama nuotoliniu būdu, pristatant kaip pagalbą metantiems rūkyti ir sveikesnį pasirinkimą, o gaminio dizainas imitavo per burną vartojamą tabako gaminį „snusą“. Nuo šiol mūsų šalyje šio produkto mažmenine prekyba draudžiama verstis“, - sako R. Čiužas. 

 

Būtent todėl ekspertai kviečia ūkio subjektus elgtis atsakingai - išimti iš prekybos šiuos ir panašaus tipo gaminius bei nustoti juos platinti.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. 8 (706) 68 060     

El. p. komunikacija@ntakd.lt