Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai kartu su „Be Safe Lab“ komanda sėkmingai užbaigė festivalių sezoną
Data
2022 09 14
Įvertinimas

Š.m. vasarą Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (toliau – Departamentas) atstovai kartu su „Be Safe lab“ komanda aktyviai įsitraukė į festivalių lankytojų informavimą apie psichoaktyviąsias medžiagas bei su jų vartojimu ir maišymu susijusias rizikas.
„Be Safe Lab“ iniciatyvos tikslas – edukuoti festivalių lankytojus, siekianti apsaugoti eksperimentuojančius psichoaktyviosiomis medžiagomis ir skatinanti juos būti sąmoningais, rūpintis savo bei aplinkinių sveikata ir saugumu. Šią edukacinę iniciatyvą jau ne vienerius metus Lietuvoje įgyvendina skirtinguose sektoriuose dirbančių organizacijų (Departamentas, koalicija „Galiu gyventi“, asociacija „Demetra“, bendrovė „Alkotesteris“) profesionalų ir savanorių komanda.
Informacinėje „Be Safe Lab“ erdvėje festivalių dalyviams buvo teikiama objektyvi ir patikima informacija, kaip linksmintis saugiai: apsaugoti muzikos festivalių lankytojus, eksperimentuojančius psichoaktyviosiomis medžiagomis, ir padėti jiems suprasti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo rizikas, kas gali sulaikyti nuo neatsakingo šių medžiagų vartojimo. Pagalbos erdvėje visą parą buvo teikiama medicinos ir emocinė pagalba. Festivalio lankytojai turėjo galimybę nemokamai atlikti narkotinių medžiagų nustatymo testą, greituosius ŽIV, hepatitų B, C ir sifilio testus, gauti informacijos apie lytiškai plintančias ligas, pasitikrinti blaivumą alkotesteriu.
Departamento atstovės kartu su „Be Safe Lab“ festivalių sezoną uždarė paskutiniuoju savo apsilankymu muzikos ir menų festivalyje „Loftas fest‘22“ praėjusį šeštadienį, rugsėjo 10 d., kuriame lankytojus informavo apie psichoaktyviąsias medžiagas ir surengė diskusiją „Ar bendruomenė gali padėti pakeisti Lietuvos psichoaktyviųjų medžiagų politiką?“. Diskusijos metu aptartas Pokyčių planas Lietuvai iki 2035-ųjų – prioritetai ir veiklos kryptys dėl saugesnės ir sveikesnės šalies, organizuota viktorina, kuomet dalyviai turėjo galimybę laimėti prizus, taip pat jie buvo skatinami dalintis savo patirtimi bei įžvalgomis, iškelti pagrindines problemas ir pasiūlyti jų sprendimo būdus – kas padėjo į psichoaktyviųjų medžiagų politiką pažvelgti iš kitos perspektyvos ir pasisemti naujų idėjų.
Iš viso „Be Safe Lab“ informacinėje erdvėje š.m. vasarą apsilankė:
• „Yaga Gathering 2022“ – 400 festivalio dalyvių;
• „Ant Bangos 2022“ – 500 festivalio dalyvių;
• „Granatos live“ – 900 festivalio dalyvių;
• „Karklė“ – 1500 festivalio dalyvių;
• „Loftas Fest‘22“ – 500 festivalio dalyvių;
Kiti susitikimai festivaliuose planuojami kitų metų vasarą.