BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Mokymuose „verslo naujokams“ – darbas su PTAKIS sistema ir reikalavimai sandoriams veiklai su cheminėmis medžiagomis

Data

2021 09 29

Įvertinimas
0
NTAKD_baneris.jpg

2021 m. rugsėjo 28 d. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente vyko mokymai „verslo naujokams“ – neseniai susikūrusioms arba savo veiklą su cheminėmis medžiagomis pradėjusioms įmonėms, ieškančioms informacijos apie tai kaip saugiai ir tvarkingai vesti cheminių medžiagų apskaitą, atitikti teisinius reikalavimus, nustatyti rizikingus sandorius.

Mokymuose dalyvavo virš 20 verslo, pramonės, mokslo bei kitų institucijų darbuotojų, savo veikloje naudojančių chemines medžiagas, kurios yra įtrauktos į narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašus.

Mokymuose buvo pristatyti specialieji reikalavimai cheminėms medžiagomis, kurios taip pat gali būti naudojamos ir neteisėtoje narkotikų gamyboje (narkotikų prekursoriams). Buvo aptariami licencijų ir veiklos vietos registracijos pažymėjimų išdavimo klausimai, duomenų teikimo į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) teisėtos apyvartos kontrolės informacinę sistemą PTAKIS aspektai.

Mokymų organizatoriai pastebi, kad ypač didelio dalyvių dėmesio sulaukė neteisėtų sandorių atpažinimo medžianizmų aptarimas, darbas su duomenų teikimo sistema PTAKIS.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento specialistai pristatė platformas, kuriose galima rasti patikimą ir nuolat atnaujinamą informaciją apie prekursorius, kaip juos nustatyti įmonėje, kaip įmonės atstovai turi tvarkyti ir saugoti šias specifines chemines medžiagas. Įmonėms pristatytas į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų sąrašas, IV narkotinių psichotropinių medžiagų sąrašas, legalių sandorių su šiomis medžiagomis vykdymo reikalavimai.

Mokymų pabaigoje metu vyko diskusija darbo su cheminėmis medžiagomis klausimais.