BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva JT Narkotinių medžiagų komisijos 64-osios sesijos metu kvietė diskutuoti apie interneto teikiamas galimybes vykdyti prevencines veiklas

Data

2021 04 13

Įvertinimas
0
0413.jpg

Vienoje vykstančioje Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos (CND) 64-osios sesijos metu Lietuva inicijavo pakraštinį renginį. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD), bendradarbiaudamas su Europos Tarybos Pompidou grupe, Japonijos leidyklų grupės įmone Shogakukan-Shueisha Productions (ShoPro) bei Norvegijos Sveikatos direktorato (The Norwegian Directorate of Health) ir RUstelefonen atstovais, organizavo nuotolinę diskusiją „Prevencija kiekvieno kišenėje: atrask galimybes interneto erdvėje“ (angl. Prevention in everyone‘s pocket: discover possibilities online), kurio metu buvo pristatytos Lietuvoje bei kitose šalyse vystomos ir įgyvendinamos internetinės prevencijos priemonės.

Internetas ir socialiniai tinklai tampa vis labiau prieinami visiems, visur ir visada. Skirtingos tikslinės grupės internete bei socialiniuose tinkluose ne tik mokosi ar dirba, ieško naujausios informacijos, bet ir praleidžia nemažą dalį savo laisvalaikio, bendraudami, palaikydami ir kurdami tarpusavio ryšius, atrasdami naujoves ir alternatyvas. NTAKD direktoriaus prof. dr. Renaldo Čiužo teigimu „psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijoje ir sveikatos stiprinime vis dar nepakankamai išnaudojami didžiausi interneto ir socialinių tinklų teikiami privalumai: galimybė žaibiškai reaguoti į visuomenėje kylančius iššūkius bei pasiekti tikslinę grupę vietos, regiono, šalies ar net pasauliniu mastu, greitai ir nesudėtingai atnaujinti ir pritaikyti turinį, atsižvelgiant į besikeičiančią situaciją, aplinkas, poreikius ir tendencijas“. Renginyje kviesta apsvarstyti galimybes ateityje dar labiau išnaudoti teikiamas interneto, socialinių tinklų galimybes, kuriant patrauklius ir interaktyvius, tikslinių grupių poreikius atliepiančius įrankius bei įgyvendinant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemones.

Renginyje buvo pristatyta sėkminga visapusiška iniciatyva Lietuvoje – NTAKD administruojamos interneto svetainės skirtingoms tikslinėms grupėms: interneto svetainė jaunimui www.askritiskas.lt, kuria siekiama didinti jaunimo sąmoningumą ir informuotumą apie psichoaktyviąsias medžiagas, kur kreiptis pagalbos bei alternatyvias laisvalaikio praleidimo galimybes; bei internetinis mokymosi portalas tėvams www.kaveikiavaikai.lt, padedantis geriau suprasti savo vaikus, sustiprinti tarpusavio santykius ir suteikiantis tėvams reikalingų žinių apie paauglystės iššūkius bei tėvų vaidmenį apsaugant vaikus nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo. NTAKD direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian akcentavo, kad „interneto teikiama galimybė užtikrinti anonimiškumą kuria pasitikėjimą ir padeda tikslinėms grupėms kreiptis pagalbos, įsitraukti ir dalyvauti prevencinėse veiklose, būtent todėl sukurtose interneto svetainėse www.askritiskas.lt ir www.kaveikiavaikai.lt, sudaryta galimybės užduoti klausimus ir gauti atsakymus internetinėje erdvėje skirtingoms tikslinėms grupėms“.

Japonijos pranešėjas pristatė prevencijos projektą, vykdomą koordinuojant Sveikatos, darbo ir gerovės ministerijai, kuriame derinamos švietimo ir pramogų/pasilinksminimo priemonės mokyklose, renginiuose, platinant informaciją per socialinius tinklus.

Norvegijos pranešėjai išskyrė principus, kuriais grįsta šalies prevencijos politika, bei pristatė RUStelefonen, pagalbos linijos, iniciatyvą, skirtą jaunimui, eksperimentuojančiam su alkoholiu ir narkotikais, ir jų tėvams. Šios tikslinės grupės yra pasiekiamos per interneto svetainę, socialinius tikslus, mobilias aplikacijas.

 

Renginio įrašą galite pamatyti čia