BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame į diskusiją „Ar bendruomenė gali padėti pakeisti Lietuvos psichoaktyviųjų medžiagų politiką?“

Data

2022 07 14

Įvertinimas
0
be save.jpg
Foto: Be Safe Lab

Šį šeštadienį, liepos 16 d. 12:00 val. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kviečia į diskusiją „Ar bendruomenė gali padėti pakeisti Lietuvos psichoaktyviųjų medžiagų politiką?“, kuri vyks „Yaga Gathering 2022“ festivalio metu. Kartu su diskusijos dalyviais aptarsime šias temas:

  • Žalos mažinimo priemonės. Kokių mums reikia?
  • Baudžiamosios politikos peržiūra. Siekiame, kad ji būtų nukreipta ne į baudimą, o į pagalbą žmogui (gydymas, reabilitacija, socialinė reintegracija)
  • Narkotikų vartojimo kambarių steigimas. Prevencija ar legalizavimas?
  • Narkotikų sudėties tikrinimas. Ar reikalingos tokios paslaugos?

Edukacinės iniciatyvos muzikos festivaliuose „Saugi erdvė“ („Be Safe Lab“) tikslas yra padėti jauniems žmonėms suprasti šių medžiagų vartojimo keliamą riziką. Būtent aplinka, kurioje siekiama atvirai bendrauti ir užmegzti ryšį su kiekvienu žmogumi, gali sulaikyti nuo neatsakingo vartojimo, apsaugoti psichoaktyviąsias medžiagas vartojančių ar aplinkinių žmonių sveikatą ir gyvybę. 

Muzikos festivaliuose visą parą renginių dalyviams bus teikiama informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir jų vartojimo pasekmes, lytiniu keliu plintančias ligas, bus teikiamos konsultacijos ir profesionali psichologinė pagalba, vyks diskusijos jauniems žmonėms aktualiais klausimais bei bus suteikta galimybė pasitikrinti blaivumą alkotesteriais.

Šiemet iniciatyvą vykdo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, koalicija „Galiu gyventi“, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyrius, asociacija „Demetra“, bendrovė „Alkotesteris“ ir „Krizių įveikimo centras“.