BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kanapių produktuose – apsinuodijimą ir mirtį sukeliančios medžiagos

Data

2020 12 30

Įvertinimas
0
pexels-karolina-grabowska-4465830.jpg

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras įspėja (toliau – ENNSC), kad rinkoje pasirodė ypač pavojingos sudėties produktai, gamintojų pristatomi kaip kanapių produktai su žema tetrahidrokanabinolio (THC) koncentracija.

Per pastaruosius kelis mėnesius ENNSC gauna vis daugiau pranešimų, susijusių su pavojingais sintetiniais kanabinoidais, kurie yra randami kanapių produktuose arba vartojimui skirtose kanapėse. Tokių rinkai teikiamų suklastotų produktų vartojimas siejamas su sunkiais ir ūmiais apsinuodijimo atvejais net keliose Europos valstybėse, kaip praneša ENNSC.

ENNSC duomenimis,  įvairiuose kanapių produktuose bei vartojimui skirtose kanapėse, be THC ir kanabidiolio (CBD), buvo rasta ir kelių rūšių pavojingų sintetinių kanabinoidų ( MDMB-4en-PINACA, 5F-MDMB-PICA ir kt.), kurie sukėlė žmogaus gyvybei pavojingas būkles – širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus, sąmonės netekimą, komą, kvėpavimo slopinimą, traukulius, panikos ir agresijos priepuolius, ir pan.

Departamentas įspėja, kad vartotojai gali net nežinoti, jog vartoja  produktus, kurių sudėtyje yra pavojingų sintetinių kanabinoidų, nes tokie vartotojų rinkai teikiami produktai gali būti parduodami klaidingai paženklinti, nenurodant tikrosios sudėties.   

Departamentas informuoja, kad Lietuvoje THC ir sintetiniai kanabinoidai yra draudžiami ir bet koks disponavimas šiomis medžiagomis yra draudžiamas, nesvarbu, kur jie būtų randami.

 

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lrv.lt arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Apsinuodijimų informacijos biure tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378.