BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos (CND) tarpsesijiniame susitikime diskutuojama apie žmogaus teises

Data

2022 09 21

Įvertinimas
0
FdANoUVXgAAoqLS.jpg

Vienoje prasidėjo Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos (CND) tarpsesijinis susitikimas, kuris truks rugsėjo 21-22 dienomis. Tam, kad būtų užtikrintas kuo platesnis įvairių su narkotikų kontrolės ir vartojimo prevencijos klausimais susijusių institucijų dalyvavimas, į oficialią Lietuvos delegaciją įtraukti ekspertai iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos bei Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Susitikimas vyksta hibridiniu būdu.

Pagrindinė CND tarpsesijinio susitikimo tema – atsakomybės ir bendri įsipareigojimai,  užtikrinant tarptautines žmogaus teises tarptautinių narkotikų kontrolės konvencijų atžvilgiu. Pritarus visoms valstybėms narėms, Europos Sąjunga pateikė 2 pareiškimus šia tema. Pirmą susitikimo dieną buvo pateiktas pareiškimas, skirtas JT narkotinių medžiagų konvencijoms, kuriame pabrėžiama, kad ES ir jos valstybės narės kelia savo susirūpinimą dėl žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimų bei piktnaudžiavimo jomis ir pabrėžia būtinybę visapusiškai gerbti, ginti ir įgyvendinti visuotines žmogaus teises, siekiant pagerinti visuomenės gerovę visame pasaulyje, įskaitant pažeidžiamų ir atskirų grupių ir bendruomenių apsaugą. Pagarba žmogaus teisėms ir į žmogų orientuotas požiūris yra pagrindinė ES kovos su narkotikais strategijos ir 2021-2025 m. veiksmų plano dalis. 

Rugsėjo 22 d. bus pristatytas antras ES pareiškimas, kuriame bus akcentuojama, kad atsižvelgiant į 2016 m. JT UNGASS dokumentą, Europos Sąjunga ir jos valstybės narės remia nuostatas, kad įgyvendinat su narkotikais susijusią politiką ir programas,  ypatingas dėmesys turi būti skiriamas moterims, vaikams ir jaunimui bei pažeidžiamoms grupėms. Įgyvendinimas turi vykti per sveikatos skatinimą ir apsaugą, galimybes gauti sveikatos ir socialinę priežiūrą, įskaitant stigmos mažinimą ir nediskriminacinio požiūrio įgyvendinimą. 

Pažymėtina, kad Jungtinių Tautų (JT) Ekonomikos ir socialinių reikalų taryboje (ECOSOC) Niujorke 2021 m. balandžio 20 d., vykusiuose rinkimuose – Lietuva buvo išrinkta CND nare 2022–2025 metų kadencijai. CND yra viena iš svarbiausių Jungtinių Tautų sistemos funkcinių komisijų, veikianti pagal pagrindinius tarptautinės narkotikų kontrolės sistemos dokumentus. 

Daugiau informacijos apie CND tarpsesijinį susitikimą bei nuorodą susitikimo stebėjimui gyvai galima rasti čia:  
https://www.unodc.org/unodc/en/commissions/CND/session/65_Session_2022/thematic-sessions.html