BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Investicija į veiksmingą prevenciją – raktas į sėkmę

Data

2021 05 11

Įvertinimas
0
naujienoms.JPG

Užbaigiant dviejų metų trukmės tarptautinį projektą „Europos prevencijos specialistų profesinis mokymas ir Europos prevencijos sistemų analizė“ (angl. Professionalising the European Prevention Workforce on Prevention Science and analysing the European Prevention Systems), š. m. gegužės 10-11 d. vyko nuotolinė baigiamoji tarptautinė konferencija, skirta pristatyti projekto rezultatus ir aptarti šalių galimybes toliau nuosekliai diegti kokybišką ir mokslu grindžiamą prevenciją savo šalyse. Projektą koordinuojanti šalis yra Italija, projekto partneriai  – Vengrija, Slovėnija, Lenkija, Graikija, Kroatija, Belgija ir Estija; Latvija ir Lietuva dalyvavo kaip asocijuoti partneriai.

Departamentas bendradarbiaudamas kartu su Nacionaline tabako ir alkoholio kontrolės koalicija pristatė gerąją bendradarbiavimo patirtį  psichoaktyviųjų medžiagų paklausos mažinimo srityje, o antrąją konferencijos dieną organizavo nacionalinį nuotolinį seminarą savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriams, suteikiant jiems žinių, kaip saugiai, nesukeliant žalos tikslinei grupei, vykdyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją ir keisti elgesį. Pagrindinė žinia, kurią išsinešė mokymų dalyviai, tai supratimas,  kad prevencija – tai daugiau nei vien informacijos suteikimas. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonės turi apimti ne tik žinių apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką, žalą ir pasekmes teikimą, neigiamų nuostatų apie šių medžiagų vartojimą formavimą, sveikatingumo ir gyvenimo įgūdžių ugdymą, bet ir elgesio pokyčius.

Departamentas ir ateityje „investuos“ į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybę ir jos užtikrinimą, rengdamas metodinę medžiagą bei organizuodamas mokymus specialistams.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia (http://asap-training.eu/)