BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Griežtėja tvarka narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų patekimui į rinką

Data

2021 04 23

Įvertinimas
0
0423.jpg

Nuo lapkričio 1 d. mūsų šalies muitinėms bus paprasčiau atlikti būtinus veiksmus, tikrinant importuojamus ar eksportuojamus narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus bei į oficialų sąrašą neįtrauktas medžiagas, o prireikus ir gavus atsakingų institucijų išvadas – nedelsiant imtis būtinų priemonių, siekiant tokias prekes sulaikyti, konfiskuoti, sunaikinti, užkertant kelią šių medžiagų patekimui į rinką.

Tai numatyta naujos redakcijos Seimo priimtame Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatyme (projektas).

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) ekspertų vertinimu, tai - svarbus įrankis mažinant narkotinių ir psichotropinių medžiagų pasiūlą, efektyvinant atsakingų institucijų darbą.

Šio įstatymo pakeitimai daugiausiai susiję su nuostatų suderinimu, pagal galiojančius Europos Sąjungos (ES) reglamentus. Taip pat jis papildytas nuostatomis, kurios sustiprina neteisėtai naudojamų šių medžiagų gamybą, kontrolę ir stebėseną.

Taip pat reglamentuojama subjektų veikla, susijusi su į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, kurios gali būti naudojamos neteisėtai gaminant narkotines ir psichotropines medžiagas. Be to, numatytos į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų rinkos ribojimo ir kontrolės priemonės, nustatyta administracinė atsakomybė už veiklos, susijusios su į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, pažeidimus.

Tai pat atskirai apibrėžti reikalavimai subjektams, siekiantiems gauti ar turintiems veiklai su šiomis medžiagomis būtinus dokumentus.