BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Gal pakalbam apie narkotikus?

Data

2021 06 26

Įvertinimas
0
197175314_108890544651534_739966007832691837_n (1).jpg

Ar tiesa, jog jaunimas vis anksčiau pradeda vartoti narkotikus? Kokią įtaką daro draugai? Apie šiuos ir kitus klausimus šiandien diskutavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius dr. Renaldas Čiužas ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas dr. Robertas Badaras bei Naktinio Vilniaus avilio komanda. 

Pokalbio įrašą „Gal pakalbam apie narkotikus?“ galite rasti čia: https://youtu.be/gzLEwl-oQ0s

Kasmet birželio 26 d. visas pasaulis mini Tarptautinę kovos su narkomanija dieną. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į narkomaniją ir būtinybę užtikrinti visuomenės sveikatą, gerovę ir gyvenimo kokybę bei stiprinti šalių tarptautinį bendradarbiavimą. 

Bent kartą gyvenime narkotikų bandė net 43 proc. studentų, o mokinių – 19 proc. Studentų ir mokinių tarpe populiariausi narkotikai – kanapės, LSD, ekstazis ir kokainas. Naujas psichoaktyviąsias medžiagas yra bandę vartoti 3,7 proc. studentų ir 7 proc. moksleivių. Lietuvoje mokiniai pirmą kartą narkotikus išbando būdami 14 m. ir vyresni. 

Departamentas kviečia aplankyti interneto svetainę www.askritiskas.lt, kurios tikslas – skatinti jauno žmogaus sąmoningumą ir atsakomybę už savo veiksmus bei rinktis prasmingą laisvalaikį. Tai interaktyvi svetainė, kurioje kiekvienas ras naudingos informacijos apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų keliamus pavojus bei pagalbos būdus įklimpus. Svetainė skirta asmenims nuo 14 m.