BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Fotografija mūsų gyvenimo įpročiuose

Data

2022 05 23

Įvertinimas
0
Pauliaus Peleckio nuotrauka
Pauliaus Peleckio nuotrauka

Šį sekmadienį, gegužės 22 dieną Vilniaus Rotušėje įvyko dvidešimt pirmojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija” nugalėtojų apdovanojimai. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento inicijuotoje kategorijoje ,,Sveikiau“ laimėjo Mykolas Juodelė. Ši tema skirta atkreipti dėmesį į mūsų įpročius, gyvenimo būdą. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pakvietė  fotografus teikti nuotraukas, atspindinčias, kaip keičiasi Lietuvos žmonių požiūris į žalingus įpročius, psichoaktyviųjų medžiagų (tabako, alkoholio, el.cigarečių, narkotikų) vartojimą.

 

Mykolo Juodelės nuotrauka, laimėjusi kategorijoje ,,Sveikiau“

 

,,Auksiniai kadrai” šiemet buvo įteikti septyniems fotografams - Artūrui Morozovui, Ričardui Grigui, Dmitrijui Matvejevui, Eimantui Geniui, Augustui Četkauskui, Mykolui Juodelei bei Vidmantui Balkūnui. Be to, tradiciškai, iš visų į metraštį bei parodą patekusių nuotraukų konkurso dalyviai patys išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autorei - Ievai Budzeikaitei atiteko „Kolegų prizas. Ši tradicija itin svarbi spaudos fotografų bendruomenei - tai galimybė kasmet pažymėti vieno iš kolegų talentą, gerą akį, greitą reakciją ir sąmojį.

 

Apdovanojimo Mykolui Juodelei įteikimo akimirka (Pauliaus Paleckio nuotr.)

 

Vieni pagrindinių konkurso „Lietuvos spaudos fotografijatikslų – skatinti šalies fotografus ieškoti savito žvilgsnio į reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei atsakingai rengti sąžiningą vaizdinę informaciją. ,,Turime vilties, jog mūsų jau dvidešimt pirmus metus rengiamas konkursas skatina bendruomeniškumą, auginą naują fotografų kartą bei yra svarbus Lietuvos spaudos fotografijos vystymuisi įvykis, suteikiantis dar ne vienam kolegai postūmio kurti išskirtinius darbus bei dalintis jais ne tik su Lietuvos, bet ir su viso pasaulio žiūrovais" - teigia Lietuvos Žurnalistų Sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin.

 

Šiemet beveik 100 fotografų iš įvairių Lietuvos miestų pateikė komisijos vertinimui per 3000 nuotraukų, kuriose užfiksuoti ne tik didžiausieji praėjusių metų šalį sukrėtę geopolitiniai ir socialiniai įvykiai, bet ir naująjį ritmą po truputį atrandanti kultūra, sportas, gamtosauga bei kitos mūsų gyvenimo sritys. Konkurso komisijos nariai – fotožurnalistai Liis Treimann (Estija), Maxim Dondyuk (Ukraina) ir Herkus Milaševičius (Lietuva), bei poetas, savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius Gytis Norvilas ir dailėtyrininkė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus istorinės fotografijos kuratorė Ugnė Marija Makauskaitė.

 

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2022” Vilniaus rotušėje bus eksponuojama iki gegužės 28 dienos - vėliau paroda keliaus į kitus Lietuvos miestus.

 

Konkurso „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2022nugalėtojai

 

Tema: Naujienos

Artūras Morozovas

 

Tema: Gyvenimas  

Ričardas Grigas

 

Tema: Portretas

Artūras Morozovas

 

Tema: Kultūra

Dmitrijus Matvejevas

 

Tema: Pramogos   

Greta Skaraitienė, BNS

 

Tema: Kariuomenė   (temos rėmėjas - LR Krašto apsaugos ministerija)

Eimantas Genys

 

Tema: Sportas    (temos rėmėjas - UAB Foto123”)

Augustas Četkauskas

 

Tema: Sveikiau  

Mykolas Juodelė, LitCollective

 

Tema: Gamta ir jos apsauga    

Justinas Stacevičius, LRT

 

Tema: Reportažas

Eimantas Genys

 

Tema: Fotopasakkojimas

Vidmantas Balkūnas

 

Kolegų prizas   (rėmėjas - advokatas Gintautas Bartkus)

Ieva Budzeikaitė