BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Festivalyje „Yaga gathering 2021“ iniciatyvos „Saugi erdvė“ komanda: mes už įrodymais grįstą narkotikų politiką, o jūs?

Data

2021 08 12

Įvertinimas
0
Be safe lab.jpg

Rugpjūčio 5–9 d. Varėnos rajone vykusiame festivalyje „Yaga gathering 2021“ dalyvavo iniciatyvos „Saugi erdvė“ („Be Safe Lab“) komanda.

Festivalio metu „Be Safe Lab“ informacinę palapinę aplankė daugiau nei 700 renginio dalyvių. Renginio metu buvo atlikti 225 ŽIV greitieji testai bei greitieji Covid-19 testai ir išdalinta 1440 prezervatyvų. Vairavimo apsvaigus prevencijai – galimybe pasitikrinti alkotesteriais – pasinaudojo 110 festivalio lankytojų. Renginio metu buvo išdalinta 2000 lankstinukų su aktualia ir įdomia  informacija apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją.

Festivalio dalyvių buvo prašoma užpildyti anonimines anketas, kurių rezultatai leis gauti papildomų duomenų, vertinant festivalių lankytojų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimą, taip pat lankytojų požiūrį į narkotikų politikos pokyčius Lietuvoje, prevencijos ir žalos mažinimo klausimus.

Festivalyje visą parą dirbo psichologai, medicinos ir socialiniai darbuotojai, kurie teikė kvalifikuotą pagalbą asmenims, vartojusiems psichoaktyviąsias medžiagas.

Edukacinę iniciatyvą „Saugi erdvė“ („Be Safe Lab“) jau penktą vasarą vykdo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento komanda su socialiniais partneriais. Šios iniciatyvos tikslas – vasaros muzikos festivaliuose apsaugoti lankytojus, eksperimentuojančius psichoaktyviosiomis medžiagomis ir padėti jiems suprasti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pavojų. Toks edukavimo būdas padeda ne tik sumažinti vartojimą, bet ir nelaimingų atsitikimų riziką.

„Saugi erdvė“ specialistų ir savanorių komanda tikisi, kad ši veikla skatina žmones rūpintis savo ir aplinkinių sveikata bei prisideda prie festivalio dalyvių sąmoningumo didinimo. Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Saugi erdvė“ galima rasti: https://www.facebook.com/besafelab/.