BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro Reitox nacionalinių centrų vadovų susitikime – dėmesys narkotikų vartojimui tarp jaunimo

Data

2022 05 13

Įvertinimas
0
pompik.png

Šią savaitę, gegužės 10-13 dienomis Lisabonoje (Portugalija), vyksta Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos (ENNSC) centro 66-asis Reitox nacionalinių centrų vadovų susitikimas, kurio metu aptariama Reitox veiklos plėtra, nacionalinės ataskaitos bei ENNSC veikla sveikatos ir saugumo srityse.

2022 m. paskelbti Europos jaunimo metais, todėl didelis dėmesys susitikimo metu buvo skiriamas šiai visuomenės daliai. Diskutuota apie narkotikų vartojimą tarp paauglių (ESPAD, MEDSPAD), narkotikų poveikį bendruomenėms, naujas narkotikų vartojimo tendencijas bei nusikalstamumo prevenciją.

„Planuojant atsako priemones rekomenduojama atsižvelgti ir į Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro gerosios praktikos portale pateiktą informaciją, įrodančią, kad siekiant sulaikyti labiau pažeidžiamus jaunus asmenis nuo bandymų vartoti narkotikus bei užkirsti kelią perėjimui prie reguliaraus ar probleminio narkotikų vartojimo, galima taikyti atrankinės ir tikslinės prevencijos priemones“ – teigė Evelina Pridotkienė, Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja, laikinai atliekanti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus funkcijas.

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė pagalbos galimybes krizinėse situacijose (karas, COVID-19 pandemija) atsidūrusiems jauniems žmonėms, galimą poveikį narkotikų vartojimui ir kokios turi būti taikomos intervencijos.