BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES Taryba patvirtino ES narkotikų strategiją 2021-2025 m.

Data

2020 12 22

Įvertinimas
0
europe-1395916_1920.jpg

2020 m. gruodžio 18 d. Europos Sąjungos Taryba patvirtinto naująją ES narkotikų strategiją 2021–2025 m., kuria apibrėžiama visa apimanti ES narkotikų politikos sistema ir prioritetai naujajam 2021–2025 m. laikotarpiui.

Šia Strategija siekiama apsaugoti ir pagerinti visuomenės ir asmens gerovę, apsaugoti ir skatinti visuomenės sveikatą, pasiūlyti aukštą visuomenės sąmoningumo, saugumo ir gerovės lygį, taip pat didinti sveikatos raštingumą. Šioje Strategijoje ES ir jos valstybės narės dar kartą patvirtina, kad laikomasi įrodymais pagrįsto, integruoto, subalansuoto ir daugiadisciplininio požiūrio į narkotikų vartojimo reiškinį, žmogaus teises. Narkotikų reiškinys ir jo keliamos problemos ir toliau turi būti sprendžiamos nacionaliniu, Europos Sąjungos ir tarptautiniu lygmenimis, o neteisėtų narkotikų rinkų keliamos saugumo ir sveikatos problemos tebėra svarbiausias dalykas siekiant kovoti su platesniais ir horizontaliais narkotikų reiškinio elementais.

Tikimasi, kad iki 2025 m. Strategijoje numatytų prioritetų, o taip pat veiksmų neteisėtų narkotikų srityje, bus pasiektas reikšmingas poveikis pagrindiniams ES narkotikų situacijos aspektams: nuosekliai, veiksmingai ir efektyviai įgyvendinant priemones, bus užtikrinta aukšto lygio žmonių sveikatos apsauga, socialinis stabilumas ir saugumas bei sąmoningumo ugdymas, taip kuo labiau sumažinant galimas nenumatytas neigiamas pasekmes, susijusias su šių veiksmų įgyvendinimu, kartu skatinant žmogaus teises ir tvarų vystymąsi. Strategija suteikia pridėtinę vertę nacionalinėms strategijoms, atsižvelgiant į nacionalinius poreikius ir teisės aktus.

 

Daugiau informacijos https://www.consilium.europa.eu/lt/press/press-releases/2020/12/18/council-approves-the-eu-drugs-strategy-for-2021-2025/#