BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Departamento pagalba švietimo ir mokslo įstaigoms

Data

2023 01 25

Įvertinimas
0
college-student-g2c14b507f_1280.jpg

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas organizuoja nemokamus mokymus skirtus švietimo ir mokslo įstaigų darbuotojams „Cheminės medžiagos – narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakai (prekursoriai)“. Mokymuose kalbama apie galimybę vykdyti mokslinius tyrimus su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, įtrauktomis į I, II ir III narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus bei tokiai veiklai taikomus reikalavimus.

Š. m. sausio 23 d. vyko nuotoliniai Departamento organizuojami mokymai Vilniaus Universiteto darbuotojams, kurių metu aptartos šioje mokslo įstaigoje naudojamos cheminės medžiagos, kurios teisės aktais priskiriamos narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursoriams, šioms medžiagoms taikomi sandėliavimo ir saugojimo reikalavimai, dokumentų tvarkymas ir duomenų teikimas į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų duomenų bazę PTAKIS. Mokymuose dalyvavo  net 44 Vilniaus Universiteto darbuotojai. 

Nors narkotinės ir psichotropinės medžiagos kelia daug pavojų asmens sveikatai ir visuomenės saugumui, tačiau narkotinių ir psichotropinių medžiagų naudojimas mokslinei veiklai bei jų prekursorių platus panaudojimas teisėtoje apyvartoje, nėra draudžiamas. Šių medžiago reguliavimas yra apibrėžtas - Jungtinių Tautų 1961 metų Bendrąją narkotinių medžiagų konvencijoje, 1971 m. Psichotropinių medžiagų konvencijoje ir 1988 metų Kovos su neteisėta narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta konvencijoje. 

Siekdami užtikrinti, kad juridiniai asmenis, užsiimantys veikla su šiomis medžiagomis, tinkamai įgyvendintų teisės aktais nustatytus įsipareigojimus bei siekdami užtikrinti glaudų tarpusavio bendradarbiavimą, Departamentas nuolat ieško naujų metodų ir idėjų mokymams, bei naujausios informacijos pateikimui.

Departamentas maloniai kviečia ir kitas Lietuvos švietimo ir mokslo įstaigas susisiekti su Narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių kontrolės ir rizikos vertinimo skyriaus specialistais, jei panašūs mokymai domina ir Jus.

El. p. [email protected] tel. 8 659 04259