BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ar šiemet Rugsėjo 1-ąją minėsime sveikiau?

Data

2021 08 31

Įvertinimas
1
sveikinimas.jpg

Lietuvoje jau penkiolikta rugsėjo pirmoji – be alkoholio. Per šį laiką įvyko nemažai teigiamų pokyčių, kurie sietini ne tik su verslo socialiai atsakingu požiūriu ir elgesiu, bet ir su didėjančiu gyventojų sąmoningumu alkoholio vartojimo klausimais.

Vis daugiau gyventojų domisi sveiku gyvenimo būdu ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, todėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kviečia tėvus bei jaunuolius ir toliau sekti aktualiausią informaciją departamento administruojamose svetainėse: jaunuoliai nuo 14 m. svetainėje www.askritiskas.lt ras informaciją apie prasmingą laisvalaikį; www.kaveikiavaikai.lt – tėvams, kurie ieško žinių, kaip geriau suprasti savo vaikus, stiprinti tarpusavio ryšį, apsaugoti vaikus nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir ką daryti, jei vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas; www.nerukysiu.lt skirta asmenims, norintiems mesti rūkyti ar siekiantiems kitus motyvuoti nerūkyti.

Šį rudenį bus tęsiama nacionaliniu mastu įgyvendinama Departamento koordinuojama Ankstyvosios intervencijos programa. Jos tikslas – padėti 14–21 m. jaunuoliams, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems alkoholį/narkotikus, atsisakyti šių medžiagų vartojimo dar iki priklausomybės išsivystymo. Daugiau informacijos apie ankstyvosios intervencijos programą el. paštu renata.sarkane@ntakd.lt ir tel. 8 7066 3188.

Departamentas primena, kad Alkoholio kontrolės įstatyme yra įtvirtintas draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais kiekvienų metų rugsėjo 1 d. Draudimas prekiauti šią dieną alkoholiniais gėrimais galioja parduotuvėse, tačiau netaikomas vykdant viešojo maitinimo veiklą. Draudimas galioja tik tokiais atvejais, kai kavinės, barai ar restoranai parduoda alkoholinius gėrimus išsinešti. Konsultacijos tabako ir alkoholio kontrolės klausimais teikiamos telefonu 8 (706) 68094.