BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptarti prekursorių kontrolės reglamentavimo pasikeitimai su ūkio subjektais

Data

2021 03 10

Įvertinimas
0
prekursoriu mokymai.png

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas atsižvelgdamas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) reglamentavimo pasikeitimą bei siekdamas didinti ūkio subjektų kompetencijas, kovo 10 d. organizavo nuotolinius mokymus ūkio subjektams, kurių veikla susijusi su narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių bei į IV narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktų medžiagų teisėta apyvarta. Mokymuose dalyvavo daugiau nei 100 Lietuvos ūkio subjektų. 

 

Mokymų temos apėmė tokias sritis kaip narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) reglamentavimo pasikeitimai, į IV narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktų medžiagų, kurios naudojamos pramonėje, kontrolė, į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų teisinis reglamentavimas bei duomenų teikimas į Departamento informacinę sistemą PTAKIS.

 

Mokymuose buvo aptariamas narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) teisėtas ir neteisėtas naudojimas, akcentuojant dažniausiai neteisėtoje veikloje naudojamų prekursorių rūšys, taip pat pristatyta nauja tema apie „designer“ prekursorius, aptartos tiekimo į rinką subtilybės, prekursorių, skirtų neteisėtai veiklai, maskavimo ypatumai bei įtartinų sandorių atpažinimo požymiai.

 

Taip pat Departamento specialistai paaiškino teisės aktų nuostatas, konsultavo veiklai būtino leidimo įsigijimo ir veiklai keliamų reikalavimų klausimais, išsamiai paaiškino duomenų teikimo ypatumus į prekursorių informacinę sistemą PTAKIS  bei atsakė į mokymų dalyvių pateiktus klausimus.

 

Departamento specialistai atkreipė ūkio subjektų dėmesį, kad efektyvi narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių kontrolė yra vienas iš svarbiausių narkotinių ir psichotropinių medžiagų pasiūlos mažinimo aspektų. Tik įgyvendinant bendrus Europos Sąjungoje nustatytus reikalavimus veiklai su prekursoriais, galima užkirsti kelią šioms medžiagoms patekti į neteisėtą apyvartą, tuo pačiu nesukeliant papildomos naštos verslui naudojant šias medžiagas savo kasdieninėje veikloje.

 

Maloniai kviečiame su mokymų medžiaga susipažinti paspaudus nuorodas:

 

 

 

Dėkojame dalyvavusiems!

 

Dėl papildomos informacijos ir konsultacijų suteikimo maloniai prašome kreiptis į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių kontrolės ir rizikos vertinimo skyrių tel. 8 706 68065.