BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ankstyvosios intervencijos programos mokymuose – vertingi patarimai ir praktinės užduotys

Data

2021 10 06

Įvertinimas
0
Prisijunk+Ai+lašas.png

Ankstyvosios intervencijos programą koordinuoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Ankstyvosios intervencijos programa yra pagrįsta mokslu ir tai viena veiksmingiausių pagalbos priemonių 14–21 metų vaikams ir jaunimui, nereguliariai vartojančiam alkoholį ir/ar narkotikus, kol dar nėra susiformavusi priklausomybė. Praktiniuose mokymuose dalyvavo 57 savivaldybių visuomenės sveikatos biurų, profesinių mokyklų bei vaikų socializacijos centrų specialistai.

Siekiant užtikrinti Ankstyvosios intervencijos programos kokybę nuo spalio 4 d. pradėtas supervizijų ciklas specialistams, vedantiems Ankstyvosios intervencijos programos grupinius užsiėmimus, kurių metu sudaromos galimybės pasidalinti darbo patirtimi, sudėtingais atvejais, situacijomis profesinėje veikloje, padedama išspręsti iškylančias problemas ir kartu ieškoti tinkamiausio sprendimo dirbti efektyviau bei kartu tobulėti. 

Tikimasi, kad šie mokymai ir supervizijų ciklas padės atliepti jaučiamą milžinišką poreikį plėtoti Ankstyvosios intervencijos programos prieinamumą.

Departamentas džiaugiasi, kad dalyvavimas tiek Ankstyvosios intervencijos programos mokymuose, tiek supervizijose yra aktyvus, o dalyvaujantys specialistai patobulins turimas kompetencijas, įgydami žinių ir įgūdžių, kaip praktiškai dirbant su jaunuoliais taikyti motyvacinio interviu metodą, kaip dirbti su nemotyvuotais ir priešiškai nusiteikusiais jaunuoliais.