BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aktuali teismų praktika įmonėms, prekiaujančioms elektroninėmis cigaretėmis bei jų pildyklėmis

Data

2021 03 24

Įvertinimas
1
lvat.png

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas 2019 m. pabaigoje skyrė UAB “Ecodumas” ekonominę sankciją  už neteisėtos nuotolinės prekybos elektroninėmis cigaretėmis vykdymą bei elektroninių cigarečių reklamos skleidimą. Įmonė su tuo nesutiko ir Departamento sprendimą apskundė teismui. Galutine ir neskundžiama 2021 m. kovo 17 d. nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas UAB “Ecodumas” skundą atmetė ir paliko galioti Departamento nutarimą.

Šis sprendimas yra svarbus tuo, kad pirmą kartą teismas pasisakė dėl draudimų vykdyti nuotolinę elektroninių cigarečių prekybą bei skleisti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių reklamą. Jis padės pagrindus tolesnei šių draudimų taikymo praktikai.

Teismas patvirtino, kad pasiūlymas įsigyti  prekes (viešoji oferta), kurias draudžiama parduoti nuotoliniu būdu, elektroninėje parduotuvėje, nurodant jų pardavimo kainas, sąlygas, pateikiant aprašymus, pristatymo sąlygas ir kitas aplinkybes, reikšmingas pirkimo-pardavimo sutarties sudarymui ir yra ketinimas įsipareigoti įvykdyti sutartį, tuo atveju jei asmuo sutiks su pasiūlymu bei pateiks užsakymą.

Taip pat teismas patvirtino, kad į elektroninių cigarečių ir jų pildyklių reklamos draudimo išimtis nepatenka informacijos apie elektronines cigaretes bei jų pildykles pateikimas prekybininko internetinėje svetainėje.

Plačiau su teismo sprendimu galite susipažinti paspaudę nuorodą čia.