BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Efektyvių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos rezultatų kūrimas visoje Europoje, pagrįstas prevencijos sistemų analize ir plačiu profesiniu mokymu

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas  nuo 2019 metų dalyvauja  projekto „Efektyvių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos rezultatų kūrimas visoje Europoje, pagrįstas prevencijos sistemų analize ir plačiu profesiniu mokymu“ (toliau – projektas) įgyvendinime  kaip asocijuotas  partneris. Projektą   koordinuojanti šalis – Italija, kitos projekto šalys partnerės  – Vengrija, Slovėnija, Lenkija, Graikija, Kroatija, Belgija ir Estija, Latvija ir Lietuva (asocijuotos projekto partnerės).

 

Projekto tikslai:

Tobulinti specialistų žinias ir įgūdžius, susijusius su įrodymais pagrįstomis prevencinėmis priemonėmis ir minimaliais kokybės standartais. Europos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės standartų diegimas tai kryptinga ir nuosekli prevencijos specialistų, kurie organizuoja, kuria, vykdo bei vertina psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemones, kompetencijų plėtra, skatinant įrodymais grįstos prevencijos diegimą ir taikymą. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas  dar 2016 m. yra išvertęs, adaptavęs ir išleidęs leidinį: „Europos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės standartai“ (angl. European Drug Prevention Quality Standards, EDPQS)  (http://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/30470-NTAKD-EDPQS-Quick-Guide-LT.pdf).

Skatinti integruotą ir kompleksinį požiūrį į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo  prevenciją, atsižvelgiant į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo reiškinio sudėtingumą ir įvairias tikslines grupes, dalyvius bei jų vaidmenis, susijusius su prevencijos priemonėmis ir jų įgyvendinimo kokybe.

Pagerinti įrodymais pagrįstų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo  prevencijos priemonių sistemų pritaikymą Europos šalims.

Sukurti virtualią prevencijos specialistų bendruomenę – platformą, kurioje specialistai galėtų gilinti žinias, bendrauti ir dalintis gerąja patirtimi.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia (http://asap-training.eu/)

Projekto trukmė - 24 mėnesiai.

Pagrindinė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento veikla įgyvendinant projektą:

- Atlikti focus tyrimą, siekiant išsiaiškinti, kaip pagerinti prevencijos kokybę, apimant visą prevencijos sistemą, kurią  sudaro  penki komponentai ( politika ir finansavimas; tyrimai ir   kokybės užtikrinimas; prevencinės programos ir priemonės; aplinkos prevencijos strategijos; specialistai, kurie planuoja, organizuoja, įgyvendina, vertina prevencines priemones/programas bei tikslinė grupė (tikslinei grupei skirtų prevencijos priemonių pritaikymas bei tikslinės grupės įtraukimas).

- Vadovaujantis focus tyrimo rezultatais parengti rekomendacijas, kurios bus įtrauktos į projekto šalių parengtą leidinį „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės standartų pritaikymo gairės“ (angl. Guidelines to adapt Drug Prevention quality standards to EU countries).

- Dalyvauti projekto parneriams skirtuose mokymuose, kaip diegti Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės standartus šalyse.

- Organizuoti ir pravesti mokymus Lietuvoje politikos formuotojams ir sprendimų priėmėjams, kaip vykdyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės standartus, pristatyti, kas yra veiksminga, ir kas visiškai neveiksminga (ar netgi žalinga) vykdant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją.

 

Aktuali informacinė medžiaga:

 

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (toliau – ENNSC) leidinys „Europos prevencijos programa“ (angl. European Prevention Curriculum)

ENNSC leidinys „Europos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės standartai“ (angl. European drug prevention quality standards)

Jungtinių Tautų „Prevencijos standartai“ (angl. International standards on drug use prevention)

 

                                                                                                                                           

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-13