BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Teismo verdiktas: Lietuvoje draudžiama nuotolinė prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis

Data

2021 10 11

Įvertinimas
1
resize_700x500_d1_ds_2971.jpg

2021 m. spalio 6 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė UAB „Ecodumas“ apeliacinį skundą ir paliko galioti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento skirtą nuobaudą už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo, draudžiančio Lietuvoje vidaus ir tarpvalstybinę nuotolinę prekybą elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis, pažeidimą.  

UAB „Ecodumas“ byloje ginčijo nuobaudą. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija kvalifikavo įmonės vykdomos veiklos modelį kaip nuotolinę prekybą, prekių išdėstymą internetiniame puslapyje kaip viešąją ofertą (pasiūlymą), o nuotolinio ryšio priemonėmis sudarytą pirkimo-pardavimo sutartį su vartotoju kaip nuotolinę sutartį. Teisėjų kolegija pažymėjo, kad Lietuvoje draudžiama vidaus ir tarpvalstybinė nuotolinė prekyba elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis be jokių išlygų.

Departamentas primena, kad Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymas draudžia prekiauti tabako gaminiais, su tabako gaminiais susijusiais gaminiais pagal nuotolinės prekybos, įskaitant vidaus ir tarpvalstybinę nuotolinę prekybą, sutartis. Už šį pažeidimą numatyta 1480 – 8 688 eurų bauda. Už šių draudimų pakartotinį pažeidimą per vienus metus numatyta bauda nuo 8 688 iki 17 372 eurų ir panaikinamas visų turimų licencijų verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais ir (ar) licencijos verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais galiojimas.

Plačiau su teismo nutartimi galite susipažinti čia.