BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Savaitė apie vaikystę, kurią temdo tėvų alkoholio vartojimas

Data

2021 02 08

Įvertinimas
0
AVS-final-final.png
virselio nuotrauka, mergina

Savaitė apie vaikystę, kurią temdo tėvų alkoholio vartojimas

 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) jau septintus metus iš eilės,  vasario 8-14 d., skiria  savaitės apie vaikystę, kurią temdo  tėvų alkoholio vartojimas, minėjimui. Š. m. vasario 9 d. kartu su socialiniais partneriais - Nacionaline tabako ir alkoholio kontrolės koalicija bei šios idėjos pradininkais Asociacija „Mentor Lietuva“, Departamentas organizuoja nuotolinę diskusiją „Vaikystė šešėlyje: aš šalia, atpažink mane!“, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria alkoholį vartojančių tėvų šeimose augantys vaikai, skatinti jiems padėti bei patiems ieškoti pagalbos.

Didžiausią dėmesį norime skirti vaikams, pabrėždami, jog, nors ir nematomos, alkoholio problemos šeimoje kuria aplinką, iš lėto griaunančią būsimo suaugusiojo ateitį, o nesprendžiamos problemos niekur nedingsta ir lydi visą gyvenimą. Siekiame, kad kiekvienas suaugęs gebėtų atpažinti pagalbos ieškantį vaiką  ir ją pasiūlytų.

Žalingą alkoholio vartojimą ir priklausomybę vis dar lydi stipri stigma. Opi problema slepiama nuo aplinkinių akių ir tai daro ne tik priklausomas žmogus, bet ir jo artimieji, o ypač vaikai, stengdamiesi įtikti tėvams ir taip tikėdamiesi sulaukti meilės ir šilumos, kurios iki šiol nepatyrė.

2016 m. paskelbtų ES bendrųjų veiksmų dėl alkoholio (RARHA) projekto Standartizuoto Europos Alkoholio tyrimo (SEAS) rezultatai atskleidė, kad trečdalis vaikų Lietuvoje auga nesaikingai alkoholį vartojančiose šeimose. Alkoholio vartojimo sąlygojamos žalos tyrimo duomenimis, Lietuvoje 6 iš 10 smurto artimoje aplinkoje atvejų sukėlė neblaivūs asmenys. Vienas iš 8 vaikų, augusių nuo alkoholio priklausomose šeimose, pateko į globos institucijas. 2017 – 2018 m. Departamento ir Asociacijos „Mentor Lietuva“ atliktos apklausos „Alkoholio vartojimo problema šeimoje: apie visuomenę ir visuomenei“ duomenimis, beveik ketvirtadalis (24,5 proc.) apklausoje dalyvavusių asmenų nurodė, kad reikiamu momentu jiems nebuvo suteikta tinkama pagalba ir tik 16 proc. asmenų sulaukė reikiamos pagalbos,  tuo tarpu 80 proc. apklausos dalyvių, kurių šeimose buvo su alkoholio vartojimu susijusių problemų, nurodė augę globos įstaigose.

Departamentas kviečia dalyvauti nuotolinėje diskusijoje valstybės ir savivaldybių įstaigų bei institucijų atstovus, mokyklų socialinius pedagogus, visuomenės sveikatos specialistus, visuomenės sveikatos biurų, vaikų dienos centrų, atvirų jaunimo centrų ir atvirų jaunimo erdvių darbuotojus, nevyriausybinių organizacijų atstovus bei aktyviai prisidėti prie savaitės apie vaikystę, kurią temdo tėvų alkoholio vartojimas, minėjimo.

 

Prisijungimo prie nuotolinės diskusijos nuoroda:  Zoom

Nuotolinės diskusijos „Vaikystė šešėlyje: aš šalia, atpažink mane!”  programa: >>>