BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prekyba alkoholiniais gėrimais šventiniu laikotarpiu

Data

2020 12 07

Įvertinimas
0
kavine.jpg

Departamentas, matydamas artėjančių švenčių šurmulį ir suprasdamas jų svarbą, atkreipia ūkio subjektų dėmesį į dažniausiai pasitaikančius Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus šventiniu laikotarpiu ir kviečia jų išvengti:

  • Alkoholinių gėrimų dovanojimas įmonės darbuotojams. Juridiniams asmenims numatytas draudimas duoti alkoholinius gėrimus kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti. Nepaisant to, jog Alkoholio kontrolės įstatyme yra įtvirtinta teisė juridiniams asmenims įsigyti alkoholinių gėrimų, skirtų reprezentacinėms reikmėms, tačiau vadovaujantis Pelno mokesčio įstatymu, reprezentacinės sąnaudos yra apibrėžiamos kaip vieneto lėšos, kurias jis skiria naujiems verslo ryšiams su kitais vienetais arba fiziniais asmenimis, išskyrus vieneto darbuotojus, akcininkus, savininkus bei kontroliuojamuosius ar kontroliuojančius vienetus ar kontroliuojančius nuolatinius gyventojus, užmegzti arba esamiems pagerinti. Tai reiškia, jog įmonės neturėtų dovanoti kalėdinių dovanų darbuotojams, į kurias įeina ir alkoholiniai gėrimai.
  • Alkoholinių gėrimų pardavimas mažmeninės prekybos vietose. Alkoholiniais gėrimais leidžiama prekiauti stacionariųjų parduotuvių alkoholinių gėrimų skyriuose, todėl alkoholiniai gėrimai negali būti pateikiami prekybai kitose stacionariųjų parduotuvių vietose arba  už skyriaus ribų.
  • Kalėdiniai dovanų rinkiniai su alkoholiniais gėrimais. Fiziniams ir juridiniams asmenims, neturintiems mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijos, nėra leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais ar rinkiniais, į kuriuos įeina alkoholiniai gėrimai, pvz., gėlių puokštės su alkoholiniais gėrimais. Be to, atkreiptinas dėmesys, kad alkoholinio gėrimo pardavimas už simbolinę kainą taip pat yra laikomas dovana.
  • Informacija socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram ir kt.) apie galimybę įsigyti alkoholinius gėrimus išsinešti. Informaciją apie alkoholinius gėrimus, jų pavadinimus ir prekės ženklus leidžiama skelbti interneto svetainėse įmonėms, turinčioms mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijas. Tai reiškia, kad kvietimus atvykti paragauti / įsigyti naujų alkoholinių gėrimų, nuotraukas, kuriose matomi alkoholinių gėrimų pavadinimai ir (ar) prekių ženklai, informaciją apie  turimą alkoholinių gėrimų asortimentą, galimybę juos įsigyti ar išsinešti draudžiama skelbti įmonių socialinių tinklų paskyrose, kadangi įmonių socialinių tinklų paskyros nėra prilyginamos interneto svetainėms.
  • Skelbimas apie alkoholinių gėrimų kainos sumažinimą. Alkoholio kontrolės įstatymas numato draudimą skelbti apie akcijas, susijusias su alkoholiniais gėrimais ar apie sumažintas alkoholinių gėrimų kainas.
  • Pilstomas karštas vynas išsinešti stacionariose viešojo maitinimo vietose. Lietuvos Respublikoje yra numatytas draudimas parduoti alkoholinius gėrimus išsinešti (išskyrus alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidrą), nepaženklintus specialiaisiais ženklais – banderolėmis. Tai reiškia, kad vynas negali būti pilstomas ir parduodamas išsinešti, kadangi išpilsčius vyną į kitą tarą, jos neįmanoma paženklinti banderolėmis. Alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidrą galima parduoti išsinešti taroje, ją tinkamai pažymėjus teisės aktų nustatyta tvarka, visus kitus alkoholinius gėrimus – tik gamyklinėje taroje.

Dėl papildomos informacijos ir konsultacijų suteikimo maloniai prašome kreiptis į Tabako ir alkoholio kontrolės skyrių tel. 8 706 68094 arba el. paštu ntakd@ntakd.lt.