BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskutinę pavasario dieną minima pasaulinė diena be tabako

Data

2022 05 31

Įvertinimas
1
smoking-g0e4925368_1280.jpg

Bendrosios populiacijos tyrimo duomenimis, Lietuvoje  nemažėja tabako cigarečių rūkymas. Susirūpinimą kelia taip pat elektroninių cigarečių ir kaitinamųjų gaminių vartojimas, nes didėja dalis mokinių, kurie pirmąją elektroninę cigaretę vartojo 13 metų ar jaunesni – pastebi Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Evelina Pridotkienė.

Šiandien, gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. Ši kasmetinė diena informuoja visuomenę apie nikotino vartojimo keliamus pavojus, kas yra daroma kovojant su tabako epidemija ir ką žmonės visame pasaulyje gali padaryti, kad užtikrintų savo teisę į sveikatą ir sveiką gyvenseną bei apsaugotų ateities kartas.

Siekiant mažinti narkotikų, tabako ir alkoholio paklausą, pasiūlą bei žalą asmeniui ir visuomenei, Nacionalinės darbotvarkės projekte narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės, vartojimo prevencijos ir su narkotikais susijusios žalos klausimais iki 2035 metų numatyti ilgalaikiai subalansuotos valstybės politikos tikslai, uždaviniai ir jų įgyvendinimo kryptys. Jas nuosekliai darniu sutarimu įgyvendins daugiau nei 20 institucijų. Tikslas - daugiau nei du kartus sumažėjusi rūkiusiųjų per paskutinį mėnesį 15–64 m. gyventojų dalis.

,,Įdomus faktas, kad pirmą kartą nuo 1995 metų susilygino rūkiusių cigaretes bent kartą gyvenime merginų ir vaikinų skaičius, iki šiol rūkiusių bent kartą gyvenime 15–16 metų amžiaus vaikinų dalis būdavo didesnė negu merginų“ - atkreipė dėmesį E. Pridotkienė.

Siekiant paskatinti gyventojus, o ypač jaunimą, atsisakyti šio žalingo įpročio, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas gegužės mėnesį pakvietė prisidėti prie prevencinės akcijos „Ženk nerūkęs“ tam, kad vietoje žalingo tabako vartojimo įpročio rinktis sveikatai naudingą veiklą – ėjimą. Galime pasidžiaugti šios akcijos sėkmę, nes ji pritraukė daugiau kaip 11 000 dalyvių.

2022 m. Pasaulinės dienos be tabako tema – Tabakas: grėsmė mūsų aplinkai. Pasaulio sveikatos organizacijos atstovės Lietuvoje Ingridos Zurlytės teigimu, žalingas tabako pramonės poveikis aplinkai yra didžiulis ir prideda nereikalingą krūvį ir taip trapiai mūsų planetos ekosistemai. Tabakas kasmet nužudo daugiau nei 8 milijonus žmonių ir naikina mūsų aplinką, dar labiau kenkdamas žmonių sveikatai dėl auginimo, gamybos, platinimo, vartojimo atliekų: cigarečių gamybai nukertama 600 milijonų medžių, sunaudojama 22 milijardų tonų vandens, į aplinką išskiriama 84 0 milijonų tonų CO2.

Šiandien, gegužės 31 d. 11.00 val. Pasaulinės dienos be tabako proga Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas maloniai kviečia dalyvauti nuotolinėje spaudos konferencijoje, kurioje bus pristatyta tabako vartojimo situacija Lietuvoje,  ypač tarp jaunimo.

Prisijungimo nuoroda žiniasklaidos atstovams https://us02web.zoom.us/j/82621056218?pwd=bCtaRU01Y21nN3VtN2RIbzZJMXFOZz09 (Meeting ID: 826 2105 6218; Passcode: 758936)

Spaudos konferencija taip pat bus transliuojama Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento socialinio tinklo Facebook https://www.facebook.com/events/584434346223900 paskyroje, bei  Departamento You Tube paskyroje https://youtu.be/ITRLpCcLSeg.

Minėkime Pasaulinę dieną be tabako kartu!