2024-04-03

Departamentas įspėja – už kaljano rūkymą kavinėje gresia bauda!

Dažnas įsivaizdavimas, kad rūkyti vandens pypkę (kaljaną) yra labai „romantiškas“ užsiėmimas, gali slėpti ir labai ne estetiškas bei teisės aktus pažeidžiančias aplinkybes.

Tuo įsitikino Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamento specialistai, patikrinę naktinį klubą Kaune, kur nustatė, kad klubo patalpose yra rūkomas kaljanas. Įstatymai reglamentuoja, kad rūkyti patalpose, kur teikiamos maitinimo paslaugos, yra draudžiama. Specialistai nustatė, kad šiame naktiniame klube toje pačioje bendroje erdvėje ne tik rūkoma, bet ir yra teikiamos viešojo maitinimo paslaugos bei prekiaujama alkoholiniais gėrimais.

Be to, patikrinimo metu kavinės patalpose už baro, kur įrengta kaljano paruošimo zona, buvo surasti tabako gaminiai be banderolių. Tai dar vienas pažeidimas, nes Lietuvoje draudžiama naudoti tabako gaminius, kurių ženklinimas neatitinka Įstatymo bei kituose teisės aktuose nustatytų tabako gaminių ženklinimo reikalavimų.

Departamentas įspėja, kad už tokius teisės aktų pažeidimus įmonei gresia bauda nuo 2896 iki 8688 eurų, o taip pat ir licencijos verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais praradimas, todėl ragina ūkio subjektus elgtis atsakingai ir laikytis teisės aktų reikalavimų.

Nuotraukoje: Departamento specialistų užfiksuota kaljano paruošimo vieta. 

2_kaljanas.jpg