BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Korupcijos prevencija

Vadovaujantis Korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 8 d. nutarimu Nr.1601, bei Valstybės ar savivaldybės įstaigų veiklos sričių, kuriuose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, nustatymo rekomendacijų, patvirtintų Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. 2-170, nuostatomis pateikiame:

 

Tarptautiniai teisės aktai:

Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją

 

Lietuvos Respublikos Seimo teisės aktai:

Dėl teisės aktų antikorupcinio vertinimo,

Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymas,

Dėl Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija programos patvirtinimo" pakeitimo.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai:

Dėl korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkos patvirtinimo

Dėl padalinių ir asmenų, valstybės ar savivaldybių įstaigose vykdančių korupcijos prevenciją ir kontrolę, veiklos ir bendradarbiavimo taisyklių patvirtinimo

Dėl tarpžinybinės komisijos kovai su korupacija koordinuoti sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo

Dėl sprendimų projektų poveikio vertinimo metodikos patvirtinimo ir įgyvendinimo

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos teisės aktai:

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. gegužės 13 d. įsakymas Nr. 2-170 ,,Dėl valstybės ar savivaldybės įstaigų veiklos sričių, kuriose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, nustatymo rekomendacijų patvirtinimo

Asmuo, atsakingas už korupcijos prevenciją

Bendrųjų reikalų ir vidaus administravimo skyriaus vyr. specialistė Ieva Armonaitė

Tel. +370 7066 80 64
Faks. +370 7066 80 95  
El. paštas: ieva.armonaite@ntakd.ltŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 

Praneškite apie korupciją

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), siekdamas užtikrinti savo vykdomos veiklos skaidrumą bei surinkti informaciją apie galimai neteisėtus ar korupcinius veiksmus,  kviečia pranešti, jei turite duomenų ar pagrįstų įtarimų apie Departamento darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar kitas korupcijos apraiškas bei kreiptis:

1) raštu (Departamentas, Šv. Stepono  g. 27, LT-01312 Vilnius);

2) elektroniniu paštu ntakd@ntakd.lt;

Kreipiantis raštu prašome nurodyti:

1) vardą, pavardę (norint gauti atsakymą);

2) gyvenamosios vietos adresą, elektroninio pašto adresą (atsakymui pateikti);

3) įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas arba institucijos pavadinimą;

4) veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingus faktus;

Departamentas užtikrina asmenų, pateikusių informaciją, asmens duomenų konfidencialumą

Departamentas, gavęs duomenų apie galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, turimą informaciją pateikia Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ir kitom įstaigom pagal kompetenciją.

Pranešti apie korupciją galite ir Specialiųjų tyrimų tarnybai

1) raštu (Jakšto g. 6, Vilnius)

2) visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis),

3) elektroniniu paštu pranesk@stt.lt, faksu (8 5) 266 3307

4) STT interneto svetainėje www.stt.lt palikdami pranešimą.

5) tiesiogiai kreipiantis į STT pareigūnus STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba Tarnybos teritoriniuose padaliniuose: Kaune, Spaustuvininkų g. 7; Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22; Šiauliuose, Vilniaus g. 140; Klaipėdoje, Pilies g. 12A.

Atsakomybę už nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas nustato Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas: kyšininkavimą (225 str.), prekybą poveikiu (226 str.), papirkimą (227 str.), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 str.), tarnybos pareigų neatlikimą (229 str.).

Pranešimus apie korupcijos apraiškas, pasiūlymus dėl korupcijos prevencijos priemonių tobulinimo ar kitą susijusią informaciją taip pat galite pateikti elektroniniu paštu renata.sarkane@gmail.com arba paštu Šv. Stepono g. 27, LT-01312 Vilnius.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-09-17