BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Korupcijos prevencija

Asmuo, atsakingas už korupcijos prevenciją

Bendrųjų reikalų ir vidaus administravimo skyriaus patarėja Dalia Skučaitė

Tel. +370 7066 80 96
El. paštas: [email protected]

Vadovaujantis Korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 8 d. nutarimu Nr.1601, bei Valstybės ar savivaldybės įstaigų veiklos sričių, kuriuose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, nustatymo rekomendacijų, patvirtintų Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2011 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. 2-170, nuostatomis pateikiame:

ATSPARUMO KORUPCIJAI POLITIKA

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), siekdamas ilgalaikio korupcijos prevencijos tikslo: didinti Departamento veiklos skaidrumą, 2021 m. lapkričio  3 d. Departamento direktoriaus įsakymu Nr. T1-99, patvirtino Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atsparumo korupcijai politiką ir įsipareigojo ją vykdyti ir ja vadovautis. Su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atsparumo korupcijai politika galite susipažinti čia.

Nulinė dovanų politika 

Veiksmų gavus neteisėtą atlygį tvarkos aprašas 

Dovanų ir neteisėto atlygio vertinimo komisija     

ANTIKORUPCINIO ELGESIO DOKUMENTAI 

Su Departamento direktoriaus įsakymu dėl vadovavimosi patvirtintu Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamento etikos kodeksu ir antikorupcinio elgesio standartais galite susipažinti čia
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento etikos komisijos darbo reglamentu galite susipažinti čia 
 

 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), siekdamas užtikrinti savo vykdomos veiklos skaidrumą bei surinkti informaciją apie galimai neteisėtus ar korupcinius veiksmus,  kviečia pranešti, jei turite duomenų ar pagrįstų įtarimų apie Departamento darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar kitas korupcijos apraiškas bei kreiptis:

1) raštu (Departamentas, Šv. Stepono  g. 27A, LT-01312 Vilnius);

2) elektroniniu paštu [email protected];

Kreipiantis raštu prašome nurodyti:

1) vardą, pavardę (norint gauti atsakymą);

2) gyvenamosios vietos adresą, elektroninio pašto adresą (atsakymui pateikti);

3) įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas arba institucijos pavadinimą;

4) veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingus faktus;

Departamentas užtikrina asmenų, pateikusių informaciją, asmens duomenų konfidencialumą

Departamentas, gavęs duomenų apie galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, turimą informaciją pateikia Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ir kitom įstaigom pagal kompetenciją.

Pranešti apie korupciją galite ir Specialiųjų tyrimų tarnybai

1) raštu (Jakšto g. 6, Vilnius)

2) visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis),

3) elektroniniu paštu [email protected], faksu (8 5) 266 3307

4) STT interneto svetainėje www.stt.lt palikdami pranešimą.

5) tiesiogiai kreipiantis į STT pareigūnus STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba Tarnybos teritoriniuose padaliniuose: Kaune, Spaustuvininkų g. 7; Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22; Šiauliuose, Vilniaus g. 140; Klaipėdoje, Pilies g. 12A.

Atsakomybę už nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas nustato Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas: kyšininkavimą (225 str.), prekybą poveikiu (226 str.), papirkimą (227 str.), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 str.), tarnybos pareigų neatlikimą (229 str.).

Pranešimus apie korupcijos apraiškas, pasiūlymus dėl korupcijos prevencijos priemonių tobulinimo ar kitą susijusią informaciją taip pat galite pateikti elektroniniu paštu dalia.sk[email protected] arba paštu Šv. Stepono g. 27A, LT-01312 Vilnius.

Asmenis į pareigas priimančio vadovo pareiga yra užtikrinti, kad į pareigas būtų priimti ir tas pareigas eitų tik nepriekaištingos reputacijos reikalavimus atitinkantys asmenys. Dėl to, vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo (toliau – KPĮ) 9 str. (nuo 2022 m. sausio 1 d. - 17 str.) nuostatomis, institucijos ar įstaigos vadovas prieš asmenį skirdamas į atitinkamas pareigas privalo (o tam tikrais atvejais gali) kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau - STT), kad STT surinktų ir pateiktų institucijos ar įstaigos vadovui atitinkamą informaciją apie asmenį.

Į pareigas asmuo gali būti paskirtas tik gavus ir įvertinus informaciją iš STT. STT pagal kompetenciją surenka teisėsaugos, kontrolės, kriminalinės žvalgybos subjektų ar kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų, žvalgybos institucijų, kitų institucijų, įstaigų ir įmonių turimą informaciją apie asmenį, duomenis iš valstybės tarnautojų registro, prireikus – iš kitų valstybės ar žinybinių registrų, duomenų rinkmenų, ir kartu su savo apie asmenį turima įslaptinta bei vieša informacija pateikia besikreipiančiam subjektui.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, įgyvendindamas KPĮ 9 str. (nuo 2022 m. sausio 1 d. - 17 str.)  nuostatas, yra pasitvirtinęs sąrašą pareigybių, į kurias kandidatuojant privaloma kreiptis į STT dėl informacijos apie į atitinkamas pareigas kandidatuojantį asmenį gavimo. Sąrašas čia

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-08