BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Galimybių, studijos, tyrimai ir analizės

2013 m. 

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimo bendrojoje populiacijoje tyrimas >> plačiau

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimas tarp naktinių klubų lankytojų

Tyrimas atliktas 5 didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Šio tyrimo pagrindiniai tikslai buvo surinkti ir įvertinti standartizuotus duomenis apie psichoaktyviųjų medžiagų prieinamumą ir vartojimo paplitimą tarp Lietuvos didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) naktinių klubų lankytojų bei įvertinti ryšį tarp socialinių-demografinių respondentų charakteristikų, lankymosi naktiniuose klubuose dažnumo ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

>> plačiau

Neapskaityto alkoholio apyvartos Lietuvoje įvertinimo metodika ir įvertinimas  >> plačiau

2014 m. 

Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas psichotropines medžiagas vartojantiems vaikams Lietuvos psichikos sveikatos priežiūros įstaigose >> plačiau

2015m.

„Su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimu susijusių infekcijų paplitimas tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų“

2015 m. Narkotikų, tabako ir alkoholio departamento atliktas tyrimas bendradarbiaujant su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru. Tyrimas vyko trijuose miestuose (Alytaus, Visagino, Klaipėdos žemo slenksčio kabinetuose , ištirta 200 švirkščiamųjų narkotikų vartotojų) . Tyrimo metu nustatytas ŽIV, hepatitų B ir C bei rizikingos švirkštimosi ir seksualinės elgsenos veiksnių paplitimas tarp aktyvių švirkščiamųjų narkotikų vartotojų.

>> plačiau

2016m.

Bus atliktas „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimo bendrojoje populiacijoje tyrimas“

Tyrimo metu mus bus siekiama surinkti ir įvertinti standartizuotus duomenis apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo paplitimą bendrojoje populiacijoje pagal lytį ir amžiaus grupes, surinkti ir įvertinti standartizuotus duomenis apie alkoholinių gėrimų, tabako, raminamųjų/migdomųjų vaistų vartojimo paplitimą bendrojoje populiacijoje, įvertinti Lietuvos gyventojų elgesio modelius ir nuostatas tabako, alkoholinių gėrimų bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo atžvilgiu bei įvertinti ryšį tarp socialinių demografinių respondentų charakteristikų ir tabako, alkoholinių gėrimų ir narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo. Rezultatai bus paskelbti 2017 m. I ketvirtį. 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-15