Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (EMCDDA) yra viena iš Europos Sąjungos agentūrų, įsikūrusi Lisabonoje, beveik dvidešimt penkerius metus renkanti, analizuojanti ir platinanti moksliškai pagrįstą informaciją visuomenei ir politikos formuotojams apie narkotikus, narkomaniją ir jų padarinius.

Oficialaus Internetinio puslapio adresas: http://www.emcdda.europa.eu/

EMCDDA veikla nebūtų tokia veiksminga be „Reitox“ – Europos narkotikų ir narkomanijos informacinio tinklo. Tinklą sudaro 28 ES valstybių narių, taip pat Turkijos ir Norvegijos nacionaliniai centrai.

Reitox tinklo narės

Šios įstaigos yra pagrindinės informacijos perdavimo tarpininkės tarp EMCDDA ir jo veikloje dalyvaujančių šalių. Taigi jos teikia EMCDDA nacionalinę informaciją apie narkotikus, kad ši atliktų analizę ES lygmeniu, taip pat atstovauja EMCDDA steigimo šalyse. 

Europos narkotikų ir narkomanijos tinklo "Reitox" nacionalinuo centro funkcijas Lietuvoje atlieka Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės Departamentas (NTAKD).

"Reitox" nacionaliniai centrai yra įsipareigoję rinkti informaciją paga; patvirtintus 5 epidemiologinius ir 1 papildomą, susijusį su narkotikų rinką, nusikaltimais bei pasiūlos mažinimu.

Duomenų rinkimas pagal 6 epidemiologinius rodiklius

 

Visus Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro leidinius galite rasti čia

ENNSC kasmetinės ataskaitos "Europos narkotikų vartojimo paplitimo ataskaita: tendencijos ir pokyčiai"

Naujienlaiškis „Drugnet Europe“

ENNSC apžvalgos

Kiti ENNSC leidiniai

Už Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento interneto svetainėje skelbiamos informacijos teikimą skyriuje „ENNSC medžiaga“ atsakinga Stebėsenos ir analizės skyriaus patarėja Brigita Rašimaitė, tel.: +370 659 05 614, el. paštas: [email protected]

Atnaujinimo data: 2024-04-18