BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kaip gauti reabilitacijos paslaugas

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas vykdo projektą ,,Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“ ir teikia informaciją apie galimybę gauti psichologinės ir socialinės reabilitacijos paslaugas neatlygintinai 11 reabilitacijos įstaigų, kurios yra projekto partneriai.

Priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenė – tai galimybė:

-dalyvauti 7-18 mėnesių trukmės sveikimo programoje;

-analizuoti ir spręsti savo problemas individualiai ir grupėje;

-gauti nuolatinę psichologo ir socialinio darbuotojo pagalbą;

-gauti laikinas apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas;

-dalyvauti darbo, muzikos, dailės ar sporto užsiėmimuose;

-tobulinti socialinius įgūdžius, reikalingus savarankiškam gyvenimui;

-šeimos nariams gauti palaikymą ir konsultacijas.

Viena svarbiausių sąlygų dalyvauti psichologinėje ir socialinėje reabilitacijoje – savanoriškas priklausomo žmogaus sprendimas pradėti gydytis: priklausomi žmonės į bendruomenę turi atvykti blaivūs, savo valia, patys apsisprendę keisti savo gyvenimo būdą.

Pirminis kreipimasis į reabilitacijos įstaigas galimas nurodytais telefonų numeriais. Dėl laisvų vietų reabilitacijos įstaigose galite kreiptis į Projekto „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų, socialinė integracija“ administratorę Aureliją Alaunienę,
tel. nr.: 8 658 23855  arba el. p. [email protected] .

Atkreipkite dėmesį, kad kiekviena reabilitacijos įstaiga turi savo vidaus tvarkos taisykles ir reikalavimus socialinės ir psichologinės reabilitacijos dalyviams. Paprastai atvykstant rekomenduojama turėti:

  • asmens dokumentą;
  • gydymo įstaigos išduotą siuntimą gydytis reabilitacijos centre, kuriame būtų pažymėta, kad žmogus neserga tuberkulioze ar kita pavojinga užkrečiama lyga (forma F027/-a);
  • patogius drabužius ir avalynę (sportui, fiziniam darbui, išeigai);
  • pirmosios pagalbos vaistinėlė (bintas, pleistrai, dezinfekcinė priemonė, vaistai nuo skausmo ir karščiavimo);
  • higienos priemones.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-22