Gydymo bei reabilitacijos paslaugos vaikams

Informacija apie gydymo ir psichologinės bei socialinės reabilitacijos paslaugas vaikams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, Lietuvoje

Paslaugas vaikams, priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, teikia biudžetinės ir viešosios asmens sveikatos priežiūros įstaigos Lietuvoje.

Būtinoji (skubi) pagalba asmenims (tame tarpe ir vaikams) apsinuodijus psichoaktyviosiomis medžiagomis teikiama asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančiuose reanimacijos skyriuose ir/ar toksikologijos skyriuose.

Ambulatorinės paslaugos asmenims (tame tarpe ir vaikams) dėl psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant psichoaktyviąsias medžiagas teikiamos psichikos sveikatos centruose bei Respublikinio priklausomybės ligų centro filialuose. Juose dirbančios specialistų komandos organizuoja psichikos sveikatos priežiūrą ir socialines paslaugas.

Respublikiniame priklausomybės ligų centre paslaugos, teikiamos nepilnamečiams yra nemokamos ir teikiamos neatskleidžiant asmens tapatybės. Į vaikų ir paauglių psichiatro konsultaciją gali patys registruotis paaugliai nuo 16 m. Jaunesni nei 16 m. registruojami ir laukiami atvykstant su tėvais.

Socialinę ir psichologinę pagalbą vaikams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, teikia savivaldybių pedagoginėse psichologinėse tarnybose dirbantys specialistai, švietimo ir globos įstaigose dirbantys socialiniai pedagogai, psichologai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai.

Vaikų, sergančių priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų ligomis, socialinės psichologinės reabilitacijos paslaugos teikiamos:          

- Respublikiniame priklausomybės ligų centre

                       - Konsultacijos tėvams

                       - Vaikų ir paauglių psichiatro konsultacija

                       - Vaikų ir jaunimo reabilitacija*[1]

- Psichikos sveikatos centruose

 

Vaikams, eksperimentuojantiems / nereguliariai vartojantiems alkoholį ir / ar narkotines ir psichotropines medžiagas medžiagas, psichologinės ir socialinės paslaugos teikiamos:

- Psichikos sveikatos centruose

- Pedagoginėse psichologinėse tarnybose 

- Priklausomybės ligų centrai

 

Už informacijos teikimą srityje „Gydymo bei reabilitacijos paslaugos vaikams“ atsakinga Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Karolina Tichomirova tel. 8 706 631 91, el. paštas karolina.tichomirova@ntakd.lt

 

 

[1] *Informuojame, jog šiuo metu stacionarios gydymo paslaugos vaikams Vilniaus filiale nėra teikiamos.

 

 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-01