Gydymo bei reabilitacijos paslaugos vaikams

Informacija apie gydymo ir psichologinės bei socialinės reabilitacijos paslaugas vaikams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, Lietuvoje

Paslaugas vaikams, priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, teikia biudžetinės ir viešosios asmens sveikatos priežiūros įstaigos Lietuvoje.

Būtinoji (skubi) pagalba asmenims (tame tarpe ir vaikams) apsinuodijus psichoaktyviosiomis medžiagomis teikiama asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančiuose reanimacijos skyriuose ir/ar toksikologijos skyriuose.

Ambulatorinės paslaugos asmenims (tame tarpe ir vaikams) dėl psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant psichoaktyviąsias medžiagas teikiamos psichikos sveikatos centruose bei Respublikinio priklausomybės ligų centro filialuose. Juose dirbančios specialistų komandos organizuoja psichikos sveikatos priežiūrą ir socialines paslaugas.

Respublikiniame priklausomybės ligų centre paslaugos, teikiamos nepilnamečiams yra nemokamos ir teikiamos neatskleidžiant asmens tapatybės. Į vaikų ir paauglių psichiatro konsultaciją gali patys registruotis paaugliai nuo 16 m. Jaunesni nei 16 m. registruojami ir laukiami atvykstant su tėvais.

Socialinę ir psichologinę pagalbą vaikams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, teikia savivaldybių pedagoginėse psichologinėse tarnybose dirbantys specialistai, švietimo ir globos įstaigose dirbantys socialiniai pedagogai, psichologai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai.

Vaikų, sergančių priklausomybės nuo psichoaktyviųjų medžiagų ligomis socialinės psichologinės reabilitacijos paslaugos teikiamos:·          

- Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filiale;

- Respublikinio priklausomybės ligų centro Kauno filiale;

- VšĮ „Apsisprendimas“.  

 

Gydymo ir psichologinės bei socialinės reabilitacijos paslaugas vaikams teikiančios įstaigos:

- Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filiale;

- Respublikinio priklausomybės ligų centro Kauno filiale;

Informuojame, kad psichikos sveikatos centrų ir priklausomybės ligų centrų kontaktus rasite interneto svetainėse:

Psichikos sveikatos centrai
Priklausomybės ligų centrai

Pedagoginių ir psichologinių tarnybų kontaktai pateikti interneto svetainėje.
Vaikų teisių apsaugos tarnybų kontaktai.

 

Už informacijos teikimą srityje „Gydymo bei reabilitacijos paslaugos vaikams“ atsakingas Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Emilija Gaidytė tel. 8 706 631 91, el. paštas emilija.gaidyte@ntakd.ltŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-08-22
UA-79662928-1