BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Su tabako gaminiais susijusių gaminių didmeninės prekybos licencijos (el. cigaretės ir jų pildyklės, rūkomieji žoliniai gaminiai)

TEIKIAMŲ ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SĄRAŠAS

Licencijos verstis su tabako gaminiais susijusiais gaminiais išdavimas ir patikslinimas. Licencijuojamos veiklos sąlygos skaitykite čia

Atmintinę apie licencijos verstis su tabako gaminiais susijusiais gaminiais išdavimą rasite čia

Atmintinę apie licencijos verstis su tabako gaminiais susijusiais gaminiais patikslinimą rasite čia

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1.

Administracinės paslaugos kodas

L-27

2.

Administracinės paslaugos versija

1

3.

Administracinės paslaugos pavadinimas

Licencijos verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais (toliau – licencija) išdavimas.

4.

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Lietuvos Respublikoje įsteigtas juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas (toliau – juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas), norintis gauti licenciją per atstumą, per Lietuvos Respublikos paslaugų įstatyme nurodytą paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą, elektroninėmis ryšio priemonėmis arba tiesiogiai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (toliau – Departamentas) pateikia paraišką ir nustatytus dokumentus.

Licencija išduodama naudojantis Licencijų informacine sistema (www.licencijavimas.lt).

 

5.

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės paslaugos teikimą

- Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymas;

- Didmeninės ir mažmeninės prekybos tabako gaminiais ir su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, didmeninės prekybos neapdorotu tabaku licencijavimo taisyklės (toliau – Taisyklės), patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gruodžio 5 d. nutarimu Nr. 1450 „Dėl Didmeninės ir mažmeninės prekybos tabako gaminiais ir su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, didmeninės prekybos neapdorotu tabaku licencijavimo taisyklių patvirtinimo“.

 

6.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

Juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas, norintis įsigyti licenciją, pateikia:

1. Paraišką.

2. Sandėlių, iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai bus laikomi, Nekilnojamojo daikto registro ir kadastro dokumentus:

2.1. patalpų plano iš Nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų bylos kopiją, patvirtintą juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu ir tikrumo žyma;

2.2. pastato vidaus plotų eksplikavimo iš Nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų bylos kopiją, patvirtintą juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu ir tikrumo žyma.

 

7.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

Juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo pateiktą paraišką nagrinėjantis tarnautojas patikrina:

1. Juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo registravimo faktą patvirtinančius ir kitus jos registravimo duomenis Juridinių asmenų registro tvarkytojo interneto svetainėje.

2. Sandėlių, iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai bus laikomi, registravimo Nekilnojamojo turto registre faktą (www.registrucentras.lt).

3. Iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (www.vmi.lt) gaunama informacija, ar juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas neturi mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybės biudžetui ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), ar nebuvo juridiniam asmeniui ar užsienio juridinio asmens filialui, ar jų vadovams įsiteisėjusių Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimų dėl baudos skyrimo už su tabako gaminiais susijusių gaminių kontrabandą, falsifikuotų su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą, su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą be su tabako gaminiais susijusių gaminių įsigijimą patvirtinančių juridinę galią turinčių dokumentų.

4. Iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus (www.sodra.lt) gaunama informacija ar juridinis asmuo, ar užsienio juridinio asmens filialas nėra skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui.

5. Iš teritorinės muitinės, kurios veiklos zonoje įregistruotas juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas (www.lrmuitine.lt), gaunama informacija ar nebuvo juridiniam asmeniui, užsienio juridinio asmens filialui ar jų vadovams įsiteisėjusio muitinės nutarimo dėl baudos skyrimo už su tabako gaminiais susijusių gaminių kontrabandą, falsifikuotų su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą, su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą be su tabako gaminiais susijusių gaminių įsigijimą patvirtinančių juridinę galią turinčių dokumentų.

6. Iš Informatikos ir ryšių departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (www.vrm.lt) gaunama informacija ar nebuvo juridiniam asmeniui,  užsienio juridinio asmens filialui ar jų vadovams įsiteisėjusių apkaltinamųjų teismo nuosprendžių dėl bausmės skyrimo ir (ar) įsiteisėjusių nutarimų dėl baudos skyrimo už su tabako gaminiais susijusių gaminių kontrabandą, falsifikuotų su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą, su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą be su tabako gaminiais susijusių gaminių įsigijimą patvirtinančių juridinę galią turinčių dokumentų.

7. Iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) (http://www.vvtat.lt/) gaunama informacija ar nebuvo juridiniam asmeniui, užsienio juridinio asmens filialui, ar jų vadovams įsiteisėjusių Tarnybos nutarimų dėl baudos skyrimo už su tabako gaminiais susijusių gaminių kontrabandą, falsifikuotų su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą, su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą be su tabako gaminiais susijusių gaminių įsigijimą patvirtinančių juridinę galią turinčių dokumentų.

8. Iš Departamento gaunama informacija ar nebuvo juridiniam asmeniui, užsienio juridinio asmens filialui ar jų vadovams įsiteisėjusių Departamento nutarimų dėl baudos skyrimo už su tabako gaminiais susijusių gaminių kontrabandą, falsifikuotų su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą, su tabako gaminiais susijusių gaminių pardavimą, laikymą ar gabenimą be su tabako gaminiais susijusių gaminių įsigijimą patvirtinančių juridinę galią turinčių dokumentų.

9. Informacija apie sumokėtą valstybės rinkliavą už licencijos išdavimą gaunama pasinaudojus Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenų baze.

 

8.

Administracinės paslaugos teikėjas

Irena Žlabienė, Tabako, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių licencijų skyriaus patarėja, tel. 8 659 05336, el. paštas [email protected]

 

9.

Administracinės paslaugos vadovas

Violeta Verseckienė, Tabako, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių licencijų skyriaus vedėja, tel. 8 658 23844, el. paštas [email protected]

 

10.

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

Licencija turi būti išduota arba rašytinis motyvuotas atsisakymas ją išduoti pateiktas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų, kurių reikia licencijai išduoti, gavimo. Jeigu pateikti ne visi, nevisiškai ar netaisyklingai užpildyti dokumentai arba neteisingi dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų arba papildytų (patikslintų) dokumentų gavimo dienos.

 

11.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Valstybės rinkliava už licencijos išdavimą – 1158 Eur
Įmokos kodas: 5753.
Valstybės rinkliavos gavėjas – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, kodas 188659752
 

Biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos:

- LT74 4010 0510 0132 4763                  Luminor Bank AS Lietuvos skyrius,

- LT05 7044 0600 0788 7175                  AB SEB bankas,

- LT32 7180 0000 0014 1038                  AB Šiaulių bankas,

- LT24 7300 0101 1239 4300                  „Swedbank",

- LT42 7230 0000 0012 0025                  UAB Medicinos bankas,

- LT78 7290 0000 0013 0151                  AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas.

 

- Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymas;

- Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimas Nr. 1458 „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių ir šios rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo”.

 

12.

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Paraiškoje įsigyti licenciją verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas nurodo šiuos duomenis: juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo pavadinimą, teisinę formą, kodą, elektroninio pašto adresą, sandėlių, iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai bus laikomi, adresus ir patalpų pažymėjimą plane, taip pat patalpų, kuriose įrengti šie sandėliai, unikalų numerį, kokiu būdu norėtų gauti Departamento pranešimus apie licencijos išdavimą, valstybės rinkliavos sumokėjimo datą ir mokėjimo dokumento numerį.

 

Paraiška (pildoma tiesiogiai internetu Elektroninių valdžios vartų portale)

 

Rekomenduojama paraiškos forma

 

13.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Dvipusės sąveikos lygis.

 

14.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

Administracinė paslauga yra galutinė. Valstybės rinkliava mokama iki paslaugos suteikimo.

15.

Administracinių paslaugų teikimo aprašymų įtraukimas į dokumentų apskaitą

Bylų indeksai 7.81

 

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1.

Administracinės paslaugos kodas

L-27-PT

2.

Administracinės paslaugos versija

1

3.

Administracinės paslaugos pavadinimas

Licencijos verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais (toliau – licencija) patikslinimas.

4.

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Juridiniam asmeniui ar užsienio juridinio asmens filialui, turinčiam licenciją, licencija gali būti patikslinta:

- kai į licenciją numatoma įrašyti naujų sandėlių, iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai bus laikomi, adresai ir patalpų pažymėjimas plane;

- kai išbraukiami sandėlių, kuriuose buvo vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai buvo laikomi, adresai ir patalpų pažymėjimas plane;

- kai juridinis asmuo reorganizuojamas ir dėl to keičiasi licencijoje nurodyti duomenys.

 

Juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas norintis patikslinti licenciją per atstumą, per Lietuvos Respublikos paslaugų įstatyme nurodytą paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą, elektroninėmis ryšio priemonėmis arba tiesiogiai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (toliau – Departamentas) pateikia paraišką ir nustatytus dokumentus.

 

Licencija patikslinama naudojantis Licencijų informacine sistema (www.licencijavimas.lt).

 

5.

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės paslaugos teikimą

- Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymas;

- Didmeninės ir mažmeninės prekybos tabako gaminiais ir su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, didmeninės prekybos neapdorotu tabaku licencijavimo taisyklės (toliau – Taisyklės), patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gruodžio 5 d. nutarimu Nr. 1450 „Dėl Didmeninės ir mažmeninės prekybos tabako gaminiais ir su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, didmeninės prekybos neapdorotu tabaku licencijavimo taisyklių patvirtinimo“.

 

6.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

Juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas, norintis patikslinti licenciją, kai įrašomi nauji sandėlių,  iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriame šie gaminiai bus laikomi, adresai ir patalpų pažymėjimas plane, pateikia:

1. Paraišką.

2. Su tabako gaminiais susijusių gaminių didmeninės prekybos sandėlių, iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai bus laikomi, Nekilnojamo daikto registro ir kadastro dokumentus:

2.1. patalpų plano iš nekilnojamo turto objekto kadastrinių matavimų bylos kopiją, patvirtintą juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu ir tikrumo žyma;

2.2. pastato vidaus plotų eksplikavimo iš nekilnojamo turto objekto kadastrinių matavimų bylos kopiją, patvirtintą juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu ir tikrumo žyma.

 

Juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas, norintis patikslinti licenciją, kai išbraukiami sandėlių, kuriuose buvo vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai buvo laikomi, adresai ir patalpų pažymėjimas plane pateikia:

- Paraišką.

 

Juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas, norintis patikslinti licenciją, kai juridinis asmuo reorganizuojamas ir dėl to keičiasi licencijoje nurodyti duomenys, pateikia:

- Paraišką.

 

7.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

Juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo pateiktą paraišką nagrinėjantis tarnautojas patikrina:

- juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo registravimo faktą patvirtinančius ir kitus jos registravimo duomenis Juridinių asmenų registro tvarkytojo interneto svetainėje (www.registrucentras.lt);

- sandėlių, iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusių gaminių ir (ar) kuriuose šie gaminiai bus laikomi, registravimo Nekilnojamo turto registre faktą Nekilnojamo turto kadastro ir registro svetainėje (http://www.registrucentras.lt/ntr/).

Informacija apie sumokėtą valstybės rinkliavą už licencijos patikslinimą gaunama pasinaudojus Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenų baze.

 

8.

Administracinės paslaugos teikėjas

Irena Žlabienė, Tabako, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių licencijų skyriaus patarėja, tel. 8 659 05336, el. paštas [email protected]

 

9.

Administracinės paslaugos vadovas

Violeta Verseckienė, Tabako, alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių licencijų skyriaus vedėja, tel. 8 658 23844, el. paštas [email protected]

 

10.

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

Sprendimas dėl licencijos patikslinimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo dokumentų, kurių reikia licencijai patikslinti, gavimo Departamente. Jeigu pateikti ne visi, nevisiškai ar neteisingai užpildyti dokumentai arba neteisingi duomenys, terminas skaičiuojamas nuo visų arba papildytų (patikslintų) dokumentų gavimo dienos.

 

11.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Valstybės rinkliava už licencijos patikslinimą – 53 Eur
Įmokos kodas: 5753.
Valstybės rinkliavos gavėjas – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, kodas 188659752
 

Biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos:

- LT74 4010 0510 0132 4763                  Luminor Bank AS Lietuvos skyrius,

- LT05 7044 0600 0788 7175                  AB SEB bankas,

- LT32 7180 0000 0014 1038                  AB Šiaulių bankas,

- LT24 7300 0101 1239 4300                  „Swedbank",

- LT42 7230 0000 0012 0025                  UAB Medicinos bankas,

- LT78 7290 0000 0013 0151                  AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas.

 

- Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymas;

- Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimas Nr. 1458 „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių ir šios rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo”.

 

12.

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Paraiškoje patikslinti licenciją verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas nurodo šiuos duomenis:

- juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo pavadinimą, teisinę formą, kodą ir elektroninio pašto adresą;

- turimos licencijos rūšį, numerį ir išdavimo datą;

- priežastį, dėl kurios prašoma patikslinti licenciją;

- duomenis, kurie, vadovaujantis Taisyklių 6.4 papunktyje nustatytais reikalavimais, turi būti nurodyti licencijoje arba atitinkamai iš jos išbraukti;

- kokiu būdu (per atstumą, per kontaktinį centrą, elektroninėmis ryšio priemonėmis arba tiesiogiai) juridinis asmuo ar užsienio juridinio asmens filialas norėtų gauti su licencijos patikslinimu susijusius Departamento pranešimus;

- dokumentus, nurodytus Taisyklių 11.2 papunktyje (pateikiama, kai keičiami su tabako gaminiais susijusių gaminių didmeninės prekybos sandėlių, iš kurių vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai laikomi, adresai ir patalpų pažymėjimas plane arba į licenciją turi būti įrašyti nauji su tabako gaminiais susijusių gaminių didmeninės prekybos sandėliai, iš kurių vykdoma didmeninė prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais ir (ar) kuriuose šie gaminiai laikomi).

 

Paraiška (pildoma tiesiogiai internetu Elektroninių valdžios vartų portale)

 

Rekomenduojama paraiškos forma

 

13.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Dvipusės sąveikos lygis.

 

14.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

Administracinė paslauga yra galutinė. Valstybės rinkliava mokama iki paslaugos suteikimo.

15.

Administracinių paslaugų teikimo aprašymų įtraukimas į dokumentų apskaitą

Bylų indeksai 7.81

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-19